• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Komisja śledcza w sprawie VAT-u. Opozycja jest "za"

Śledztwo w sprawie wyłudzeń VAT rozszerzone. Ziobro chce komisji śledczej Odtwórz: Śledztwo w sprawie wyłudzeń VAT rozszerzone. Ziobro chce komisji śledczej
Śledztwo w sprawie wyłudzeń VAT rozszerzone. Ziobro chce komisji śledczej "Źródło: tvn24"

Jesteśmy zwolennikami komisji śledczej do spraw badania ściągalności podatku VAT - zadeklarowała w piątek szefowa klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Jej zdaniem zaniedbania poprzedniej ekipy dotyczące ściągalności VAT były duże.

- Rzeczywiście widzę, że zaniedbania poprzedniej ekipy dotyczące ściągalności VAT były duże. Nowoczesna powiedziała, że jeżeli powstanie komisja ds. badania ściągalności VAT- u to my jesteśmy zwolennikami takiej komisji śledczej. Nie ma żadnych wątpliwości, że od 2007 r. lawinowo wzrosła luka VAT-owska - powiedziała w piątek Lubnauer w Polskim Radiu24.

Zwróciła uwagę, że Polska jest "znacząco" powyżej średniej europejskiej, jeżeli chodzi o lukę VAT-owską. - Chyba dwukrotnie wyższą niż średnia europejska. To jest coś, co budzi duży niepokój - zaznaczyła posłanka.

Wniosek o komisję

Jej zdaniem na wyniki ściągalności VAT należy poczekać na koniec roku. - Zdajmy sobie sprawę, że to nie jest tak, że PiS dużo zrobiło ws. ściągalności VAT- u. My nie mamy danych dotyczących tego jak po roku będzie wyglądać ściągalność VAT- u - podkreśliła. - Poczekajmy na koniec roku, żebyśmy mogli powiedzieć, że rzeczywiście ta ściągalność VAT- u się poprawi - dodała Lubnauer.

Za ideą komisji śledczej opowiada się też wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki. Pytany o to, czy powinna zostać powołana, odparł: "jak najbardziej jestem za tym". - Rozmawiałem o tym z prezesem Kaczyńskim, to jest coś co naprawdę woła o pomstę do nieba - ocenił wicepremier w rozmowie z TV Trwam na początku czerwca.

Jesienią klub Kukiz'15 ma złożyć wniosek o powołanie komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT, które - zdaniem klubu - miały miejsce za rządów PO-PSL. Pomysł popiera m.in. wicepremier Mateusz Morawiecki i prokurator generalny, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane