• rozwiń
  • WIG20 2199.80 -0.81%
  • WIG30 2500.26 -0.79%
  • WIG 58058.17 -0.80%
  • sWIG80 11580.09 -0.14%
  • mWIG40 3783.03 -0.99%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:14

Dostosuj

Kumulacja w Lotto. Zanim skreślisz numerki

Foto: PAP/ Darek Delmanowicz Foto: W losowaniu Lotto do wygrania będzie aż 60 milionów złotych

60 mln złotych - tak gigantyczną kwotę będzie można wygrać w sobotniej kumulacji w Lotto. To niemalże tyle, ile roczne zarobki najlepszego polskiego piłkarza Roberta Lewandowskiego.

1. Rekordowa wygrana

Kumulacja wyniesie 60 mln zł. Jeśli znajdzie się osoba, która jako jedyna prawidłowo skreśli szczęśliwe numery, to trafi ona na szczyt listy najwyższych wygranych w Lotto.

Do tej pory największa wygrana padła w zeszłym roku. Wówczas szczęśliwy posiadacz zwycięskiego kuponu zgarnął aż 35 mln złotych. Szczęśliwy kupon został zakupiony w kolekturze w Ziębicach (Dolny Śląsk).

Na drugim miejscu największych wygranych znajduje się Gdynia, gdzie w lutym 2012 roku "szóstka" przyniosła zwycięzcy aż 33,7 mln złotych. Na podium znalazł się jeszcze kupon sprzedany we wrześniu 2012 roku w Bolesławcu, gdzie padła wygrana 30,9 mln zł.

2. Najczęściej losowane liczby

Jak wynika z danych wygenerowanych na stronie Totalizatora Sportowego, najczęściej losowaną liczbą jest 13. W ostatnich 16 latach wystąpiła ona aż 303-krotnie. Oznacza to, że pojawiła w 14 procentach wszystkich losowań.

Na drugim miejscu znajduje się liczba 45. Wystąpiła ona 289 razy. Niewiele mniej w losowaniach pojawiało się 17, które uzupełnia podium zestawienia.

Na czwartym miejscu jest liczba 32, wskazywana 286 razy. W losowaniach od stycznia 2000 roku 284 razy pojawiała się liczba 6. To 13 procent wszystkich losowań. Pierwszą szóstkę najczęściej pojawiających się liczb w totku uzupełnia 18. Pojawiła się 283 razy, ostatni raz w czwartkowym losowaniu.

3. Na co wydać?

Kwota 60 mln złotych z pewnością rozpala wyobraźnię każdego i wystarczy, by spełnić niemal każdą zachciankę.

Jeśli jednak przyjmiemy, że przeciętnemu Nowakowi wystarczy średniej klasy popularny niewielki samochód wart ok. 60 tys. zł, mógłby ich kupić - za 60 mln zł - aż tysiąc.

Podobnie jak w przypadku 3-pokojowego mieszkania w jednym z dużych polskich miast. Na zakup nieruchomości również trzeba przygotować się na wydatek rzędu 400 tys. zł. Za 60 mln złotych będziemy mogli kupić aż 150 takich mieszkań. Chyba, że ktoś marzy o tym żeby zamieszać w apartamencie nad brzegiem morza. Wtedy koszt wzrośnie, ale dla milionera, to nadal będzie opcja w zasięgu ręki.

Niektórzy uważają, że podróżowanie to najlepszy sposób na życie. Kilka razy dookoła świata, za rekordową wygraną pieniędzy na pewno nam wystarczy. Można również pomyśleć o tym, żeby pieniędzy zainwestować. Jest na to kilka sposobów, np. odłożenie pieniędzy na bankowej lokacie. To pozwoli na życie "z procentów" - miesięcznie taki szczęśliwiec mógłby otrzymywać minimum 50 tys. zł samych odsetek.

4. Prawdopodobieństwo

Jakie są jednak szanse na wygraną? Z 49 liczb 6 cyfr można wybrać na nieco ponad 13 mln sposobów. To oznacza, że szansa, że wybierzemy tę właśnie jedną jedyną "szóstkę", jest mniejsza niż jedna trzynastomilionowa. To jest naprawdę bardzo mało - tłumaczyła w TVN24 BiS prof. Honorata Sosnowska z Katedry Matematyki i Ekonomii Matematycznej w Szkole Głównej Handlowej.

Zdaniem gościa TVN24 BiS żadne systemy gier, które wpłyną na zwiększenie prawdopodobieństwa na wygraną, nie istnieją. - Losowania w poszczególnych grach to są zdarzenia od siebie niezależne i nie ma pomiędzy tymi wygranymi żadnego związku - wyjaśniała profesor.

5. Podatek

Szczęśliwcy muszą pamiętać, że wygrane są opodatkowane. W przypadku kwot powyżej 2 280 zł pobierany jest podatek w wysokości 10 proc. wygranej sumy.

Wypłata wygranej w Lotto nie jest dzielona na raty. Gracz odbiera ją w całości. Od niego zależy, czy chce wziąć pieniądze w gotówce, czy woli, by przelano mu ją na konto lub kilka kont bankowych.

Wyniki sobotniego losowania poznamy około godz. 22:00.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane