• rozwiń

Europejski totolotek zawita do Polski. Do wygrania prawie 400 milionów złotych

Jakie są szanse na wygraną w Lotto? Odtwórz: Jakie są szanse na wygraną w Lotto?
Jakie są szanse na wygraną w Lotto? "Źródło: TVN24 BiS"

Nawet 90 milionów euro, czyli ponad 400 milionów złotych - tyle pieniędzy będzie można wygrać w Polsce. Od września nad Wisłą pojawi się bowiem europejska gra loteryjna EuroJackpot - ogłoszono podczas 9. Kongresu Loterii Europejskich.

Jak poinformowano w komunikacie, w europejskiej grze loteryjnej gwarantowana pula na wygrane I stopnia wynosi 10 milionów euro. Maksymalna kumulacja to zaś 90 milionów euro.

O takie wygrane od września będą mogli walczyć również Polacy, od kiedy kupony będą do kupienia w punktach stacjonarnych nad Wisłą. Specjalne automaty pojawią się w kolekturach Totalizatora Sportowego.

Obecnie w naszym kraju loteria jest dostępna tylko przez internet.

O grze

EuroJackpot to największa gra liczbowa w Europie. Została założona w 2012 roku i od tego czasu zdążyła wyłonić kilkudziesięciu lottomilionerów. Obecnie bierze w niej udział 17 krajów.

Losowania odbywają się w każdy piątek w Helsinkach (Finlandia), a dotychczasowa najwyższa wygrana padła w 2015 roku w Czechach. Do jednej osoby trafiło wówczas 90 milionów euro.

By trafić główną wygraną, trzeba poprawnie wytypować 5 z 50 numerów oraz 2 z 10 numerów.

Jeden los kosztuje 2 euro.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane