• rozwiń

Ubezpieczenie OC tańsze nawet o 30 procent. Ale jest haczyk

Ubezpieczenie OC tańsze nawet o 30 procent. Ale jest haczyk
Foto: Shutterstock Foto: Na podstawie zapisu stylu jazdy ubezpieczyciel decyduje, czy obniżyć składkę

Od przyszłego roku kierowcy ubezpieczeni w Link4, którzy skorzystają ze specjalnej aplikacji na telefon monitorującej ich styl jazdy, będą mogli otrzymać dodatkową zniżkę do 30 proc. w ubezpieczeniu komunikacyjnym – poinformowała prezes Link4 Agnieszka Wrońska.

- Chcemy promować bezpieczną jazdę, dlatego kierowcy regularnie korzystający z samochodu z włączoną aplikacją i jeżdżący bezpiecznie, otrzymają od nas dodatkową zniżkę w OC i AC do 30 proc. – powiedziała Wrońska.

Zniżki w OC

Link4 zapewnia, że aplikację może zainstalować każdy kierowca, który korzysta z nawigacji NaviExpert.

- Nawigacja podpowiada, jak dotrzeć do celu i jak omijać korki, a nasza bezpłatna i dobrowolna aplikacja, która jest jej częścią, pozwala monitorować styl jazdy kierowcy. Czy nie przekracza dozwolonej prędkości, czy płynnie przyśpiesza i hamuje, czyli czy jeździ bezpiecznie – wyjaśniła prezes.

Wrońska dodała, że obecnie ubezpieczyciel „nie widzi” stylu jazdy kierowcy. Jego wiedza o nim opiera się na odpowiedziach udzielonych przez samego kierowcę.

- Aplikacja pozwoli ocenić, jak rzeczywiście zachowuje się on na drodze i jakie stwarza na niej sytuacje. Analiza stylu jazdy pozwoli nam stwierdzić, jakie są szanse, że spowoduje on wypadek - tłumaczyła prezes.

Na tej podstawie firma będzie decydowała o przyznaniu zniżki.

Monitorowanie jazdy

Oferta skierowana jest wyłącznie do klientów indywidualnych. Z badań przeprowadzonych ostatnio przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wynika, że blisko 40 proc. kierowców jest skłonnych korzystać z aplikacji pozwalającej ubezpieczycielowi na monitorowanie stylu jazdy - w zamian za obniżenie ceny OC.W raporcie UFG zwrócono uwagę, że w krajach zachodnich urządzenia montowane w samochodzie lub aplikacje już od dekady stosowane są w autach. Jak wskazuje raport UFG, 95 proc. zachodnich kierowców, którzy zgodzili się na zainstalowanie takiego urządzenia, płaci za OC średnio o jedną trzecią taniej. To rozwiązanie jest szczególnie popularne wśród młodych kierowców.

"Statystycznie powodują oni bowiem więcej wypadków i płacą wyższą składkę za polisę OC, a dzięki tej technologii - mogą udowodnić ubezpieczycielowi, że mimo braku doświadczenia - są dobrymi kierowcami" - czytamy w raporcie.

Na podstawie zapisu stylu jazdy ubezpieczyciel zgadza się obniżyć składkę. Jednak gdy zapis ten pokaże częste gwałtowne przyspieszanie i hamowanie, jazdę z większą niż dopuszczalna prędkością, a nawet jazdę w nocy - składka rośnie – zaznaczono w raporcie.

 

Jak obniżyć cenę polisy OC?:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (12)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
konrad_kubrak
jazdę w nocy? a jeśli ja wolę długie trasy pokonywać nocą to co? stwarzam większe zagrożenie?
 • 1
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
FrozMnd
Jest darmowe, jak ktoś ma darmowy internet, urządzenie i ładowanie baterii. Nie wiem jak Wy, ale ja za wszytko płacę. Za darmo to wiadomo co...
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
Dupaqupa
Dla takiego Pana Klaudiusza to jeszcze bym podniósł stawkę . Dwa lata prawko i rok wcześniej stłuczka. Pełen sukces aby dać mu mniejszą składkę . TVN super dobry przykład
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
jan pierwszy
.... czyli za OC ulga może wynieść 200-400 zł, ale za połączenia internetowe pewnie 40-50 zł miesięcznie czyli 500-600 zł rocznie, umieją liczyć, jak nie można zarobić na ubezpieczeniu to spróbujemy na aplikacji i połączeniach.
 • 1
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane