• rozwiń

Legia zawodzi, ale bukmacherzy są pewni. Zobacz ich typy przed starciem o Ligę Mistrzów

Foto: PAP/ Tomasz Koryszko Foto: Bramkarz Legii Warszawa Arkadiusz Malarz ma dużo pracy w ostatnich meczach

Przed Legią Warszawa decydująca batalia o Ligę Mistrzów. Przeciwnikiem Wojskowych w ostatniej rundzie eliminacji będzie irlandzki Dundalk F.C. Bukmacherzy nie mają wątpliwości, że murowanym faworytem dwumeczu są Mistrzowie Polski, nawet mimo ich ostatnich wpadek na krajowym podwórku.

Przypomnijmy, że w środę Legia Warszawa pożegnała się z rozgrywkami Pucharu Polski. Obrońcy tytułu już w 1/16 rozgrywek zostali pokonani przez Górnik Zabrze. Jakby tego było mało w sobotę przytrafiła się druga porażka w tym tygodniu. Tym razem w rozgrywkach Ekstraklasy przeciwko Górnikowi Łęczna. Wojskowi po słabej grze przegrali w Lublinie 0-1.

Wyniki nie napawają optymizmem, a przed Legią Warszawa decydująca batalia o Ligę Mistrzów, do której nie udało się awansować żadnej polskiej drużynie od 20 lat.

Mecz z Dundalk

Przeciwnikiem stołecznego zespołu w czwartej rundzie eliminacji elitarnych rozgrywek będzie mistrz Irlandii Dundalk F.C., który na pokonanym polu pozostawił białoruskie BATE Borysow oraz islandzki Hafnarfjodur. Legioniści z kolei w drodze do ostatniej fazy eliminacji pokonali najpierw bośniacki Zrinjski a potem słowacki Trencin.

Pierwszy mecz zostanie rozegrany w najbliższą środę w Dublinie. Zarówno Dundalk jak i Legia mają na swoim koncie dwie porażki z rzędu. I bukmacherzy więcej szans na przerwanie tej serii dają Polakom.

W zależności od zakładu bukmacherskiego kursy na wyjazdowe zwycięstwo Legii wahają się od 1,90 do 2,05 zł. Zdecydowanie więcej możemy zarobić stawiając pieniądze na Irlandczyków. Za 1 zł na zwycięstwo Dundalk możemy otrzymać bowiem od 3,30 do nawet 4,10 zł.

Kurs na remis w środowej batalii waha się od 3,10 do 3,35 zł.

Kto awansuje

Bukmacherzy nie mają wątpliwości, że murowanym faworytem dwumeczu są legioniści. Ciężko będzie zatem o duży zarobek stawiając pieniądze na polską drużynę. Kursy na awans mistrza Polski wahają się od 1,13 do 1,20 zł.

Dla porównania w przypadku Dundalk, w zależności od zakładu bukmacherskiego, mówimy o kwotach rzędu 3,70 do nawet 4,95 zł. Zdaniem ekspertów za niespodziankę będzie trzeba uznać korzystny rezultat uzyskany przez mistrza Irlandii.

Legia absolutnie nie może jednak pozwolić sobie na lekceważenie przeciwników, zwłaszcza, że na zwycięzcę dwumeczu czekają gigantyczne pieniądze. Za sam awans do Ligi Mistrzów, UEFA wypłaci w tym roku każdej z drużyn aż 12,7 mln euro, czyli ponad 54 mln zł.

Dla porównania, jak wynika z raportu Deloitte, przychody Legionistów w całym 2015 roku wyniosły ponad 130 mln zł.

 

Zobacz materiał "Faktów" TVN o występie Piotra Małachowskiego podczas IO w Rio de Janeiro (13.08.2016):

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane