• rozwiń

Klienci zwracali puste opakowania. Sieć dyskontów reaguje na "promocję"

Klienci zwracali puste opakowania. Sieć dyskontów reaguje na "promocję"
Foto: Twitter Foto: Pod koniec października w Lidlu wystartowała promocja "Sprytnie i tanio"

Nie jesteś zadowolony z produktu? Oddaj go. Taką promocję wprowadziła jedna z popularnych sieci dyskontów. Część klientów postanowiła wykorzystać akcję, a w sieci pojawiły się informacje o nadużyciach. We wtorek sieć poinformowała o zakończeniu promocji.

Dyskont zachęcał klientów w akcji "Sprytnie i tanio" do kupowania marek własnych. Promocja wystartowała 27 października.

W mediach społecznościowych pojawiły się relacje osób, które były świadkami sytuacji, kiedy to w kolejce do kasy ustawiali się klienci z workami wypełnionymi opakowaniami po produktach. Było to możliwe, bo regulamin przewidywał, że na zwrot mógł liczyć każdy, kto uzna, że dany produkt nie spełnił jego oczekiwań oraz posiada dokument potwierdzający zakup.

Reporter tvn24.pl postanowił sprawdzić, czy takie sceny mają miejsce i odwiedził dwa sklepy sieci w stolicy. W obu nie zauważył przy kasach śladów świadczących o masowych zwrotach towarów. Zaś zapytana kasjerka powiedziała reporterowi tvn24.pl, że "rzeczywiście jest tak promocja; zdarza się, że ludzie zwracają: bardzo rzadko, ale zwracają".

Promocja miała potrwać do 30 listopada. We wtorek wieczorem Lidl poinformował tvn24bis.pl o zakończeniu promocji. "Podjęliśmy decyzję 
o zakończeniu z dniem 8 listopada 2016 r. promocji objętej >>Zasadami zwrotów produktów marek własnych Lidla (artykułów spożywczych, chemicznych i kosmetyków)<<" - czytamy w piśmie przesłanym przez biuro prasowe Lidl Polska.

"Przyczyną tej decyzji są przypadki wykorzystywania promocji wbrew jej celom" - dodano, jednocześnie informując, że "wszyscy klienci, którzy dokonali zakupów przed dniem zakończenia akcji nadal mogą korzystać 
z uprawnień wskazanych w jej Zasadach w odniesieniu do produktów wcześniej nabytych".

O Lidlu

Lidl to założona w Niemczech sieć sklepów dyskontowych, działająca w 26 krajach europejskich. Główna siedziba firmy znajduje się w Neckarsulm.

W Polsce Lidl funkcjonuje jako Lidl Sp. z o.o. sp. k. Siedziba spółki znajduje się w Jankowicach, w gminie Tarnowo Podgórne, pod Poznaniem.

W naszym kraju firma ma 600 sklepów.

Niedawno informowaliśmy, że niemal co trzeci Polak przyznaje się, że zdarza mu się wyrzucać jedzenie, głównie z powodu przegapienia daty przydatności do spożycia lub zbyt dużych zakupów. Zobacz materiał "Faktów" TVN na temat raportu Federacji Polskich Banków Żywności (06.10.2016):

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane