• rozwiń
  • WIG20 2208.54 -0.16%
  • WIG30 2497.43 -0.11%
  • WIG 57950.18 -0.06%
  • sWIG80 11410.26 -0.38%
  • mWIG40 3665.88 +0.46%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Bitcoin

Kryptowaluty gwałtownie tracą na wartości

Eksperci o ryzyku związanym z inwestowaniem w kryptowaluty Odtwórz: Eksperci o ryzyku związanym z inwestowaniem w kryptowaluty
Eksperci o ryzyku związanym z inwestowaniem w kryptowaluty "Źródło: TVN24 BiS"

Bitcoin, ethereum i inne kryptowaluty gwałtownie tracą na wartości. Dwucyfrowe spadki spowodowane są doniesieniami z Chin, które planują blokowanie dostępu do internetu w kraju osobom handlującym kryptowalutami na międzynarodowych giełdach - podał TechCrunch.

Cena bitcoina spadła o 15 proc., w związku z czym najpopularniejsza na świecie kryptowaluta osiągnęła wartość mniejszą niż 12 tys. dolarów za sztukę po raz pierwszy od 4 grudnia ubiegłego roku.

Ethereum odnotowało z kolei spadek wartości o 20 proc. do poziomu oscylującego lekko ponad psychologiczną granicą 1 tys. dolarów za jednostkę. Ripple natomiast straciło na wartości o 33 proc., do ceny 1,23 dolara za sztukę.

Chiny i Korea Południowa

Sugestie dotyczące upatrywania przyczyn spadków wartości niemal wszystkich kryptowalut notowanych na internetowych giełdach w doniesieniach z Chin nie wyjaśniają jednak sprawy - zaznaczył popularny serwis.

Według raportu Bloomberga, na który powołuje się TechCrunch, przyczyny mogą leżeć również w działaniach podejmowanych przez Koreę Południową. Kraj ten w ubiegłym tygodniu poinformował, że rozpocznie prace nad regulacją obrotu kryptowalutowego, a resort sprawiedliwości Korei Południowej rozpoczął inspekcję w największych południowokoreańskich instytucjach finansowych, które wspierają obrót kryptowalutami.

Minister sprawiedliwości Korei Południowej Park Sang Ki podczas konferencji prasowej powiedział, że "handel kryptowalutami w dużej mierze przypomina spekulację i hazard".

Poinformował też, że "obrót kryptowalutami, który odbywa się w Korei Południowej, w innych krajach uznany byłby za odbiegający od przyjętej normy".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane