• rozwiń

Temat: Gospodarka wg PiS

Ekspert: wzrost jest słabiutki. Można zapomnieć, że zostanie zrealizowany plan rządu

Ekspert: wzrost jest słabiutki. Można zapomnieć, że zostanie zrealizowany plan rządu
Foto: Shutterstock Foto: Produkt Krajowy Brutto wzrósł realnie w drugim kwartale 2016 r. o 3,1 proc.

Dane GUS pokazujące, że PKB wzrósł realnie w drugim kwartale 2016 r. o 3,1 proc. pokazują, że raczej można zapomnieć o zaplanowanym przez rząd wzroście PKB w bieżącym roku na poziomie 3,8 proc. - uważa analityk firmy Xelion Piotr Kuczyński.

- Wzrost jest słabiutki, a jeśli się weźmie pod uwagę to, że w II kwartale powinien być widoczny efekt programu 500 plus, to jest zaskakująco słaby - skomentował te wyniki Kuczyński.

- Widać z tego, że cały program 500 plus w tym roku doda około dwóch dziesiątych punkta procentowego PKB, może trzy dziesiąte, ale nie pół punkta procentowego, tak jak spodziewali się optymiści - dodał.

Zdaniem Kuczyńskiego, w związku z tym wynikiem "raczej można zapomnieć o tym, że zrealizowany zostanie zaplanowany przez rząd wzrost PKB na poziomie 3,8 proc.".

Najnowsze dane

Produkt Krajowy Brutto wzrósł realnie w drugim kwartale 2016 r. o 3,1 proc. - podał w piątek GUS w tzw. szybkim szacunku PKB. Dane te są gorsze od oczekiwań ekonomistów, którzy w tzw. konsensusie rynkowym spodziewali się wzrostu PKB w drugim kwartale w wysokości 3,3 proc.

 

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane