• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Praca

Ksiądz Stryczek: pracodawcy w duchu katomarksizmu są wyzyskiwaczami

Ksiądz Stryczek: trzeba podejmować wyzwania i wygrywać Odtwórz: Ksiądz Stryczek: trzeba podejmować wyzwania i wygrywać
Foto: tvn24bis.pl, | Video: tvn24bis.pl Foto: Ks. Jacek Stryczek: wiele osób wokół mnie też przechodzi taką metamorfozę | Video: Ksiądz Stryczek: trzeba podejmować wyzwania i wygrywać

Jeżeli ktoś stara się i stara, ale mu nie wychodzi, to nie jest winny cały świat, tylko widocznie ten człowiek jakoś niewłaściwie się stara - mówił w programie "Fakty z Zagranicy" w TVN24 BiS ksiądz Jacek Stryczek, prezes Stowarzyszenia Wiosna i pomysłodawca akcji "Szlachetna Paczka". Trzeba podejmować wyzwania i wygrywać - dodał.

Ks. Jacek Stryczek powiedział, że jego praca polega na pomaganiu ludziom. Przy tej właśnie pracy odkrył, że aby być szczęśliwym, trzeba podejmować wyzwania i wygrywać.

Zarządzanie sobą

- Staram się przekonać ludzi, że to dobry pomysł na życie. Przekonuję, żeby podejmować wyzwania, czyli też pracować. Patrzę na życie z perspektywy człowieka, który może dużo dać - mówił ks. Stryczek. Dodał, że jeśli człowiek jest w trudnej sytuacji życiowej, to powinien zarządzać sobą i walczyć o przetrwanie.

- Ewangelia mówi, że pozna cię po owocach. Jeżeli ktoś stara się i stara, ale mu nie wychodzi, to nie jest winny cały świat, tylko widocznie ten człowiek jakoś niewłaściwie się stara - tłumaczył duchowny.

Gość TVN24 BiS przyznał, że kiedyś sam przeobraził się z osoby, która starała się, ale nie wszystko jej wychodziło w osobę, której dużo rzeczy się udaje.

- Wiele osób wokół mnie też przechodzi taką metamorfozę. Mam poczucie, że mogę pomagać ludziom w odkryciu potencjału, jaki mają w sobie - powiedział ks. Stryczek. Dodał, że pracodawcy w Polsce w duchu katomarksizmu są wyzyskiwaczami i wypada o nich mówić źle.

Pracowitość Polaków

- Wyobraźmy sobie, że w wyniku propagandy pt. jacy to pracodawcy są źli, wszyscy pracodawcy wyjadą z kraju albo zamkną firmy. Czy wtedy Polska dalej będzie funkcjonowała? Powinniśmy zadbać o tych, którzy walczą razem z nami o przetrwanie - zaznaczył ks. Stryczek.

Duchowny podkreślił, że podoba mu się pracowitość Polaków. - Wielu Polaków walczy o przetrwanie. Nie ma nawyku, że ktoś za mnie wygra moje życie, ale te przemiany wywołały duży element demoralizacji, czyli zwolnienia ludzi z odpowiedzialności za ich życie przez niewłaściwe programy socjalne. Ci ludzie w środku czują, że ich życie się degraduje i nie ma sensu. Sami siebie niszczą. A ja próbuję powiedzieć: to od ciebie zależy! Ty możesz zacząć walczyć o przetrwanie - wyjaśnił ks. Stryczek.

Program "Fakty z Zagranicy" od poniedziałku do piątku w TVN24 BiS.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (5)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
adam_adamskih3tx
Jeżeli nauczysz ludzi dbać o siebie, to stracisz wyborców. 500- jest typowym dodatkiem socjalnym, anie prokreacyjnym ale podstawowym jego zadaniem było przechwycenie wielkiej liczby wyborców.
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
Gedo
Człowiek niewłaściwie się stara, ale to wykorzystuje państwo, kościół, źli ludzie - wszyscy zganiają obowiązek poradności na człowieka.
A co! Nieporadnym Bóg odmawia? Nie nakarmi ich jako "ptaszków"?
Niektórzy księża też wpisują się do tworzenia piekła dla nieporadnych.
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane