• rozwiń

KNF zawiesiła działalność SKOK Skarbiec. Nie chciał jej żaden bank

KNF zawiesiła działalność SKOK Skarbiec. Nie chciał jej żaden bank
Foto: tvn24 Foto: Zarządcę komisarycznego w SKOK Skarbiec ustanowiono w październiku 2015 r.

Komisja Nadzoru Finansowego zawiesiła działalność Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo–Kredytowej "Skarbiec" w Piekarach Śląskich - poinformowała Komisja w komunikacie. Dodała, że w procesie przejęcia tej Kasy nie chciał uczestniczyć żaden bank.

KNF stwierdziła, że żadna inna spółdzielcza kasa nie posiada zdolności do przejęcia SKOK Skarbiec. W procesie przejęcia tej Kasy nie chciał także uczestniczyć żaden bank.

Głęboka niewypłacalność

"W związku ze stanem finansowym SKOK Skarbiec ujawnionym przez zarządcę komisarycznego, w tym brakiem perspektyw restrukturyzacji wobec braku pomocy finansowej ze strony Kasy Krajowej i brakiem zgody banków na przejęcie SKOK Skarbiec, jedynym rozwiązaniem wynikającym z przepisów prawa jest zawieszenie działalności SKOK Skarbiec i wystąpienie z wnioskiem do sądu o ogłoszenie upadłości kasy, co stanowi formalną przesłankę do uruchomienia wypłat środków gwarantowanych z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG)" - czytamy w komunikacie.

Zarządcę komisarycznego w SKOK Skarbiec ustanowiono w październiku 2015 r.

Na koniec maja 2016 r., SKOK Skarbiec posiadała fundusze własne według bilansu w wysokości minus 44,1 mln zł, współczynnik wypłacalności na poziomie minus 81,3 proc. i wykazywała łączną stratę w wysokości 47 mln zł. Depozyty członkowskie zgromadzone przez 26,4 tys. członków Kasy wynosiły wówczas 96,9 mln zł.

Do tej pory upadły SKOKi:Wołomin, Wspólnota, Kujawiak, Polska, Jowisz i Arka. Przejęte zostały Kasy: św. Jana, Kopernik, Wyszyńskiego, Wesoła i Powszechna.

"Głęboka niewypłacalność". Upada kolejny SKOK:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (6)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
chrisu48
Indolencja knf jest porazajaca . Za co ta palanteria bierze podatnikow pieniadze skoro nie jest w stanie na czas zapobiegac takim sytuacjom .Oto stan pisowskiej ekonomii realnej SKOK- NIKT NIE JEST WINNY ,straty pokryje jak zwykle bfg a w dalszej kolejnosci polski podatnik... CZARNE CHMURY NAD RZECZPOSPOLITA -jak to kiedys mowil JAN III SOBIESKI
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
JendrekOn
SKOK Skarbiec ,to był skok na skarbiec, a PiS jakoś też w tym umoczony i komisji nie będzie.Za Amber Gold, to przynajmniej jakieś słupy siedzą i coś się dzieje, tu w spr. Skoków cisza jakaś a okl. 3 mld. zł. można powiedzieć już podatnika kosztowało.
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Schift
Może p. Wassermman przejmie ten SKOK a najlepiej wszystkie upadłe. Taka mądra w sprawie Amber Gold to ze SKOK-ami da sobie radę.
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane