• rozwiń
  • WIG20 2119.48 +0.54%
  • WIG30 2422.79 +0.53%
  • WIG 56363.23 +0.44%
  • sWIG80 11605.21 +0.11%
  • mWIG40 3778.99 +0.61%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 11:15

Dostosuj

Kickstarter włączył się do pomocy uchodźcom. Cel: zebranie ponad miliona dolarów

Foto: PAP/EPA/ Zoltan Balogh Foto: Kickstarter odpowiedział na wezwanie Białego Domu do pomocy syryjskim uchodźcom

Kickstarter odpowiedział na wezwanie Białego Domu do pomocy syryjskim uchodźcom. Serwis crowdfundingowy we współpracy z agencją ONZ ds. uchodźców (UNHCR) rozpoczął nowy projekt, którego celem jest zebranie funduszy na pomoc humanitarną.

Kickstarter umożliwia każdemu bezpośrednie wsparcie uchodźców i tym samym przyłączenie się do akcji znanej w mediach społecznościowych pod #AidRefugees.


Gigantyczne wsparcie

Kickstarter za cel wyznaczył sobie zabranie łącznie 1,225 mln dol. Jak czytamy na stronie zbiórki, fundusze te mają zapewnić wsparcie rzeczami pierwszej potrzeby i miejsce do spania dla 5 tys. osób pozostających w potrzebie.

Projekt w ciągu 24 godzin otrzymał już wsparcie przekraczające 790 tys. dol., a do końca zbiórki pozostało jeszcze 6 dni.

Jaka pomoc?

Według założeń projektu, 15 dol. ma kosztować mata do spania i śpiwór dla jednej osoby, zaś 30 dol. woda dla 50 osób.

Ponadto, 70 dol., to koszt kompletnego zestawu ratunkowego dla dwóch osób, w którego skład wchodzi woda, żywność, koc termiczny oraz suche ubrania. Za 160 dol. osoba może znaleźć schronienie w namiocie solidnej konstrukcji wraz ze śpiworem i matą dla grupy potrzebujących.

Za 600 dol. możliwe jest wsparcie rocznej edukacji i opieki dla dziecka. Dziś 60 tys. syryjskich dzieci jest pozbawionych dostępu do edukacji.

Rozmowa w Białym Domu

Prezes i współzałożyciel Kickstartera Yancey Strickler poinformował, że przedstawiciele serwisu crowdfundingowego kilka tygodni temu odbyli rozmowę w Białym Domu na temat praktycznych rozwiązań pomocy uchodźcom.

To podczas tej rozmowy pojawił się pomysł zbiórki publicznej za pośrednictwem Kickstartera, który ocenił, że ich obowiązkiem jest jej przeprowadzenie szczególnie mając na uwadze tak szczytny cel.

 

Tusk: fala uchodźców może się stać narzędziem w nowej wojnie hybrydowej. Materiał "Faktów" TVN:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
zdelegalizować myślistwo
trzeba zamknąć granice, i zakazać dozbrajania kogokolwiek w syrii wtedy wojna się szybko skończy
 • 0
 • 1
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane