• rozwiń

Oszustwa kantorów i cinkciarzy w Krakowie. W obiegu banknoty sprzed denominacji

Oszustwa kantorów i cinkciarzy w Krakowie. W obiegu banknoty sprzed denominacji

Oszuści w krakowskich kantorach zaniżają ceny walut, zarabiając na naiwności pielgrzymów, przybyłych na Światowe Dni Młodzieży. Na ulicach działają także cinkciarze, sprzedając polskie banknoty sprzed denominacji. Policja ostrzega cudzoziemców.

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie przyciągnęły pielgrzymów z całego świata. Postanowili wykorzystać to oszuści, którzy naciągają młodych ludzi na niemałe kwoty. Niektóre z krakowskich kantorów zaniżają ceny zagranicznych walut, wykorzystując naiwnych klientów Okazuje się, że wyświetlane cenniki na zewnątrz pomieszczenia nie są tożsame z tymi, które są wywieszone w środku.

Najpopularniejsza wymiana - złoty w parze z euro - może skończyć się utratą sporej wartości gotówki. Ceny mogą być zaniżane nawet o złotówkę. Mimo, że klient ma możliwość negocjacji ceny przy okienku, pielgrzymi nierzadko nie są tego świadomi.

Nieważne banknoty

Oszustwa w kantorach to nie jedyny sposób na łatwy zarobek. Nieświadomi pielgrzymi padają ofiarą cinkciarzy, którzy na ulicach sprzedają banknoty sprzed denominacji. Policja ostrzega przed nieuczciwymi sprzedawcami:
Cinkciarze sprzedają stare banknoty o nominałach 50 i 100 zł, które dawno straciły swoją wartość. To bardzo niebezpieczne dla zagranicznych gości, którzy często nie są świadomi, że płacą za nieważne banknoty.

 

ŚDM: Pielgrzymi czekają na Franciszka. Papież pozdrowi ich z okna

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (6)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
rychelie77
Pytam się marty W-wa, czy to ci co do kościoła nie chodzą wg, ciebie ateiści, czy to wierzący, praktykujący, kochający Boga i Ojczyznę tak kradną oszukują, a może POwcy, bo chyba nie PiSczele przecież bo wy jesteście przejrzystości jak kryształ.
  • 4
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij
gadda33
Witamy w Polsce !
A wszystko w imię Chrystusa oczywiście.
Gdzie jest Policja - pytam się ?
Chroni Papieża i całą imprezkę :))
  • 1
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane