• rozwiń

Temat: Energetyka

Więcej zapłacisz za prąd. Przez nowe przepisy o rynku mocy

Przepisy o rynku mocy mogą uderzyć po kieszeniach. "Będziemy więcej płacić" Odtwórz: Przepisy o rynku mocy mogą uderzyć po kieszeniach. "Będziemy więcej płacić"
Przepisy o rynku mocy mogą uderzyć po kieszeniach. "Będziemy więcej płacić" "Źródło: TVN24 BiS"

- Ustawa ma gwarantować wytwórcom, że będą mieli przychody, które pozwolą im na utrzymanie mocy w systemie energetycznym - mówi o projekcie ustawy o rynku mocy Joanna Maćkowiak-Pandera z Forum Energii. Jak dodaje, na ten cel będziemy płacić w sumie 4 miliardy złotych rocznie. - Cały ciężar transformacji i uzupełnienia brakujących przychodów spadnie na małe i średnie przedsiębiorstwa - wskazuje gość programu "Bilans" w TVN24 BiS. Rafał Zasuń z portalu "Wysokie Napięcie" zauważa jednak, że podwyżki opłat czekają również gospodarstwa domowe. - Będziemy więcej płacić (...) 40 złotych rocznie - mówi. Projektem w najbliższym czasie ma zająć się Sejm.

Program "Bilans" od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 BiS o godz. 17.00.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
peteku100
Zaczęło się płacenie za kopalnie. Przyłączyli nierentowne kopalnie zakłada energetycznym i popatrz podwyżka. Jak to sie moglo stac?
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane