• rozwiń
  • WIG20 2145.31 -1.22%
  • WIG30 2438.98 -1.05%
  • WIG 56918.11 -0.99%
  • sWIG80 11578.51 -0.67%
  • mWIG40 3724.80 -0.69%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 11:37

Dostosuj

"Duże pieniądze to duże kłopoty". Psycholog ostrzega zwycięzców

"Duże pieniądze, to są duże kłopoty". Jak radzą sobie zwycięzcy loterii? Odtwórz: "Duże pieniądze, to są duże kłopoty". Jak radzą sobie zwycięzcy loterii?
Foto: TVN24 BiS | Video: TVN24 BiS Foto: Gościem TVN24 BiS była Joanna Heidtmann | Video: "Duże pieniądze, to są duże kłopoty". Jak radzą sobie zwycięzcy loterii?

Trzy osoby trafiły "szóstkę" wygrywając w rekordowej kumulacji Lotto ponad 19 mln zł. Kto z nas nie marzy o takiej szybkiej fortunie? Do wyjątków nie należą jednak historie osób, które po wygranej popadły w długi. - Duże pieniądze to duże kłopoty dla osób, które nie są do tego przyzwyczajone - podkreśla w TVN24 BiS psycholog Joanna Heidtmann. Ekspertka podkreśla bowiem, że "duże pieniądze paradoksalnie też wymagają pracy".

Wielkie pieniądze trafią do trójki zwycięzców sobotniej kumulacji w totku. Każdy z nich wygrał bowiem po 19 268 238,40 zł. A wszystko dzięki liczbom: 11, 14, 20, 27, 30, 35, które znalazły się na kuponach nowych lottomilionerów.

Oszołomienie

Jak mówi psycholożka Joanna Heidtmann, "duże pieniądze, to są duże kłopoty dla osób, które nie są do tego przyzwyczajone".

Zdaniem psycholog, osobom startującym z przeciętnej krajowej zdarza się wpadać "w absolutny amok. Wydają ogromne kwoty". Ponadto, wokół tych osób zaczyna pojawiać się cała masa ludzi, "którzy bardzo chętnie skorzystają [z ich wygranej] w postaci pożyczek czy różnych doradców i przeróżnych historii, które nie do końca są uczciwe". - A bardzo często ten stan umysłu i oszołomienia jest taki, że graniczy z naiwnością. Przestajemy myśleć krytycznie - dodaje.

- Pamiętam osoby, które natychmiast zrezygnowały z pracy i zaczęły wydawać pieniądze. Potem się okazało, że to nie był najlepszy pomysł - wspomina Heidtmann. Zaznaczając jednak, że "nie o to chodzi, że duże pieniądze szkodzą, tylko paradoksalnie też wymagają pracy".

Zdaniem psycholożki z dużymi wygranymi lepiej radzą sobie osoby, których fortuna nie będzie stanowiła życiowej rewolucji. - Ludzi, którzy np. dziedziczą z pokolenia na pokolenie i zarządzają tymi pieniędzmi od młodości. Bądź też przedsiębiorcy, których celem nie jest sam fakt zdobycia pieniędzy tylko pomnażania ich, budowania coraz większych przedsiębiorstw - tłumaczy Joanna Heidtmann.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (5)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Piotru70
Co za głupoty... Wychodzi na to ze im mniej pieniędzy tym mniej kłopotów? Gdyby ta pani psycholog wygrała 20mln to szybko zmieniłaby zdanie.
 • 2
 • 1
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane