• rozwiń

Miliarder liczy zyski po czarnym piątku. Jego fortuna przekroczyła 100 miliardów dolarów

Ofiary tzw. czarnego piątku Odtwórz: Ofiary tzw. czarnego piątku
Ofiary tzw. czarnego piątku "Źródło: tvn24bis"

Wartość portfela szefa internetowego sklepu Amazon Jeffa Bezosa przekroczyła 100 miliardów dolarów. To efekt wzrostu notowań akcji firmy, która zyskała przy okazji Black Friday.

Jak wynika z danych Adobe Analytics, zakupy w internecie w trakcie wyprzedażowego szaleństwa wzrosły o 18,4 proc. w porównaniu z zeszłym rokiem.

Na te informacje dobrze zareagowali inwestorzy. Akcje firmy Amazon zamknęły piątkowe notowania ze wzrostem 2,58 proc., za jedną akcję trzeba było zapłacić 1186 dolarów.

W efekcie wartość portfela Jeffa Bezosa przekroczyła 100 miliardów dolarów. To pierwsza taka sytuacja od 1999 roku.

Najbogatszy na świecie

Tylko w ostatnich 12 miesiącach kurs akcji firmy Amazon urósł łącznie już o ponad 51 procent.

To wystarczyło, by Bezos, który posiada znaczną liczbę akcji, prześcignął założyciela Microsoftu Billa Gatesa w rankingu najbogatszych ludzi na świecie, przygotowywanym przez "Forbesa".

Bloomberg zauważa, że wraz ze wzrostem bogactwa szefa internetowego giganta pojawia się coraz więcej pytań o to, co zamierza zrobić z pieniędzmi. Agencja przypomina, że Bezos - w przeciwieństwie do Gatesa, czy Warrena Buffeta - przekazał do tej pory niewielką część swojej fortuny na cele charytatywne.

Miliarder raczkuje w filantropii. Może o tym świadczyć wpis na jednym z portali społecznościowych z czerwca tego roku, w którym zwraca się z prośbą o pomysły, jak pomóc ludziom.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane