• rozwiń

Nie zapomnijcie zabrać gotówki. Weekend z utrudnieniami w kilku bankach

Włoskie banki w kłopotach. Koszty ich uratowania mogą być gigantyczne Odtwórz: Włoskie banki w kłopotach. Koszty ich uratowania mogą być gigantyczne
Włoskie banki w kłopotach. Koszty ich uratowania mogą być gigantyczne "Źródło: TVN24BiS /"

Brak możliwości zapłaty kartą oraz brak dostępu do konta w internecie - to tylko część utrudnień czekających na klientów kilku dużych banków w ten weekend. Powodem są zaplanowane przez te instytucje prace serwisowe. "Jeśli planujecie wieczorne wyjście, nie zapomnijcie wcześniej skorzystać z bankomatu" - radzą banki w swoich komunikatach.

BGŻ BNP Paribas

Długa przerwa w najbliższy weekend spodziewana jest w banku BGŻ BNP Paribas. "Informujemy, że w piątek od godz. 22:00 do soboty do godziny 22:00 bankowość internetowa i mobilna będą niedostępne ze względu na zaplanowane prace serwisowe" - poinformowano.

Jednocześnie zapewniono, że operacje kartowe i dostęp do bankomatów powinny przebiegać bez żadnych zakłóceń.

Bank Pocztowy

W sobotę przez kilka godzin utrudnienia czekają również klientów Banku Pocztowego. "W godzinach 18.00 - 24.00 nastąpi przerwa serwisowa w dostępie do bankowości internetowej, usługi PocztowySMS, automatycznego teleserwisu IVR" - czytamy w komunikacie.

PocztowySMS to usługa, która pozwala za pośrednictwem smartfonu na dostęp do konta. Dzięki tej usłudze można sprawdzić m.in. saldo i dostępne środki na koncie.

Natomiast teleserwis IVR to usługa dostępu do konta po połączeniu się z infolinią.

Jednocześnie instytucja podkreśla, że bez kłopotów realizowane będą operacje kartowe.

mBank i Orange Finanse

Prace modernizacyjne w swoich serwisach on-line zapowiadają także mBank oraz Orange Finanse. Utrudnienia dla klientów przez kilka godzin wystąpią w nocy z soboty na niedzielę.

"04.00 - 06.30 nie zapłacisz kartą, nie wypłacisz gotówki z bankomatu i nie skorzystasz z wpłatomatu. 04.00 - 08.30 nie zalogujesz się na swoje konto w internecie i w aplikacji mobilnej, a konsultanci mLinii będą mogli jedynie udzielać informacji. 03.30 - 09.00 nie złożysz wniosku" - poinformowano.

"Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wykonanie wszystkich operacji w innym terminie. A jeśli planujecie wieczorne wyjście, nie zapomnijcie wcześniej skorzystać z bankomatu" - dodano w komunikacie na stronie mBanku.

ING Bank Śląski

To jednak nie koniec utrudnień. W nocy z niedzieli na poniedziałek prace serwisowe zaplanowano w ING Banku Śląskim.

W związku z tym "między północą a 1 rano niedostępne będą: płatności BLIK oraz NFC, system ING CardsOnLine (aplikacja gromadząca dane o posiadanych przez użytkownika kartach - red.)".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane