• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-20 17:15

Dostosuj

Temat: Gospodarka wg PiS

Prezesi spółek z nadania. Minister skarbu: wiele decyzji będzie moim wskazaniem

Prezesi spółek z nadania. Minister skarbu: wiele decyzji będzie moim wskazaniem

W niektórych spółkach państwowych nie będą organizowane konkursy na stanowisko prezesa - poinformował w czwartek dziennikarzy minister skarbu Dawid Jackiewicz. W spółkach o szczególnym znaczeniu dla gospodarki wiele decyzji będzie moim wskazaniem - przyznał.

- W niektórych przypadkach będziemy odstępowali od procedury konkursowej - powiedział minister. Wyjaśnił, że w określonych przypadkach warunkiem wyboru szefa spółki będzie gotowość do realizacji strategicznych interesów gospodarczych wyznaczonych przez rząd.

- W spółkach, które mają szczególne znaczenie dla gospodarki, a zwłaszcza dla bezpieczeństwa państwa, bezpieczeństwa energetycznego, finansowego, wielu innych obszarów, nie będę ukrywał, że wiele decyzji będzie moim wskazaniem. Tam gdzie chodzi o rady nadzorcze, czy tam gdzie będę miał wpływ na to, jak kształtowany jest zarząd, będzie moim wskazaniem, bo też moja jest później odpowiedzialność za to, kogo na tym stanowisku członka rady nadzorczej czy też zarządu postawiono - mówił Jackiewicz.

- Chcę brać na siebie odpowiedzialność za dobór osób, za personalny dobór do rad nadzorczych i zarządów, ponieważ uważam, że w spółkach kluczowych, w spółkach strategicznych potrzebujemy ludzi rozumiejących sytuację gospodarczą naszego kraju i gotowych do realizacji interesów gospodarczych rządu, wyznaczanych przez rząd - dodał.

Przyszłość LOT-u

Zapytany, czy taki scenariusz dotyczy również LOT-u, powiedział, że informacja na ten temat będzie ogłoszona w najbliższych dniach. - Mamy ambitny plan, aby Polskie Linie Lotnicze LOT nie stały się obiektem zainteresowania opinii publicznej, mówię oczywiście o zaniepokojeniu opinii publicznej. Chcemy w najbliższych miesiącach wyprowadzić na prostą linie lotnicze LOT - zaznaczył minister Jackiewicz.

Szef MSP powiedział ponadto, że trudno byłoby zdecydować się na niepobieranie dywidend ze spółek energetycznych.

- Musimy wyważyć potrzeby budżetowe oraz potrzeby inwestycyjne spółek. Mamy świadomość dużych potrzeb z ich strony, ale dywidendy spółek energetycznych stanowią 36 proc. ogólnego planu kwot dochodów z dywidend, więc ciężko byłoby z nich zrezygnować - dodał.

Wcześniej minister Jackiewicz w siedzibie GPW przedstawił kandydatkę MSP na prezes warszawskiej giełdy. Została nią prof. Małgorzata Zaleska.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
jcenty5
Proszę wskazać mnie, Jestem do usług za 200 no może 100 tys miesięcznie.. Będę lojalny. a pod moim kierownictwem,jakakolwiek spłóka rozkwitnie jak nigdy do tej pory, Emeryt
 • 1
 • 1
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane