• rozwiń
  • WIG20 2190.93 +0.71%
  • WIG30 2523.74 +0.95%
  • WIG 56772.23 +0.81%
  • sWIG80 11473.97 -0.67%
  • mWIG40 3941.03 +1.71%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Tak dobrze nie było od dwóch lat. Polacy inwestują

Tak dobrze nie było od dwóch lat. Polacy inwestują

Ponad 2 mld zł nowych napłynęło w lipcu do rodzimych towarzystw funduszy inwestycyjnych (TFI). To najlepszy wynik od ponad dwóch lat - wynika z raportu Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami.

- Lipcowe saldo to efekt m.in. pojawienia się nowych funduszy na rynku, które przyciągnęły świeży kapitał na start. To dowód na to, że rynek TFI wciąż jest chłonny, a klienci są w stanie inwestować na nim dodatkowe oszczędności – ocenia  Marcin Dyl, prezes zarządu IZFiA.

Nowości TFI

Według IZFiA najlepiej radzącą sobie grupą funduszy w lipcu były fundusze dłużne, do których wpłynęło prawie 1 mld zł nowych środków. To efekt m.in. nowych rozwiązań inwestycyjnych, które w ubiegłym miesiącu trafiły do sprzedaży.

"Trudno dziś prognozować czy to tylko efekt nowości, czy klienci będą skłonni bardziej przychylnym okiem patrzeć na rynek obligacji i papierów skarbowych. Warto jedynie dodać, że ostatni raz tak dobry wynik, jak w lipcu, zanotowaliśmy dokładnie dwa lata temu - napisano w raporcie.

Inną grupą funduszy, którymi zainteresowali się inwestorzy, były fundusze absolutnej stopy zwrotu. Trafiło do nich prawie 0,7 mld zł, najwięcej od listopada 2013 r.

Słabiej z kolei, w lipcu, poradziły sobie fundusze gotówkowe i rynku pieniężnego oraz fundusze mieszane - 0,1 mld zł.

 

Czy to dobry czas na inwestycje?:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane