• rozwiń

InPost sprzedaje część biznesu

InPost sprzedaje część biznesu
Foto: inpost.pl Foto: Integer.pl sprzedał wszystkie swoje udziały w InPost Express

Integer.pl zawarł ze spółką Logistics Venture umowę sprzedaży wszystkich udziałów InPost Express oraz umowę cesji wierzytelności. Łączna kwota to 110 mln zł - podał Integer w komunikacie.

"Zgodnie z umową, cena sprzedaży udziałów wynosi 68 mln złotych, a cena cesji wierzytelności z tytułu pożyczek wynosi 42 mln zł" - napisano w raporcie.

Płatności będą dokonywane w trzech transzach: do 31 sierpnia 2016 r. na konto sprzedającego trafi 50 mln zł, do końca grudnia 2016 r. 25 mln zł, a do 30 czerwca 2017 r. 35 mln zł.

Integer zobowiązał się, że przez okres 36 miesięcy od zawarcia umowy ani on, ani jego podmiot powiązany nie będzie prowadził działalności konkurencyjnej w stosunku do działalności prowadzonej przez InPost Express.

O spółce

InPost Express Sp. z o.o. jest spółką, której głównym przedmiotem działalności jest działalność pocztowo-kurierska.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa. Należy do niej największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - InPost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane