• rozwiń

Pięć banków planuje przerwy w weekend. Lepiej mieć gotówkę przy sobie

Dwie opłaty za kartę kredytową Odtwórz: Dwie opłaty za kartę kredytową
Dwie opłaty za kartę kredytową "Źródło: TVN24 BiS"

Brak dostępu do bankomatów, bankowości internetowej, a nawet problemy z płatnościami kartą - to utrudnienia, na które muszą przygotować się klienci niektórych banków. Powodem są zaplanowane na najbliższe dni prace serwisowe.

Alior Bank

Ze względu na zaplanowane prace serwisowe w piątek w godzinach 16:00-22:00 niedostępna będzie aplikacja Alior Faktor.

Getin

O przerwie w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej poinformował także Getin Bank. Prace konserwacyjne zaplanowano w nocy z piątku na sobotę w godzinach 23:00-8:00.

ING Bank Śląski

Na utrudnienia muszą przygotować się klienci ING Banku Śląskiego. Z niedzieli na poniedziałek w godzinach 00:00-5:00 mogą bowiem wystąpić problemy w korzystaniu z: bankomatów i wpłatomatów, systemu bankowości internetowej dla klientów detalicznych - Moje ING wersja mobilna.

Niedostępny może być także system rozliczeń płatności natychmiastowych Express Elixir, system ING CardsOnLine, płatności BLIK oraz NFC, a także płatności Mastercard w telefonie. Ponadto, nie będzie możliwości aktywowania kart i nadawania PIN. W tym czasie mogą także występować problemy w realizacji transakcji kartowych.

To jednak nie koniec.

W nocy z poniedziałku na wtorek w godzinach 03:00-03:20 zaplanowano kolejne prace serwisowe. W związku z tym niedostępne będą: płatności BLIK, system ING CardsOnLine oraz system bankowości internetowej dla klientów detalicznych Moje ING w wersji mobilnej.

Deutsche Bank

Na długie utrudnienia muszą przygotować się klienci Deutsche Bank.

Przez całą sobotę w związku z pracami serwisowymi niedostępne będą: system db easyNET oraz szybkie płatności internetowe. W godzinach 00:00-18:00 w ograniczonym zakresie będzie można korzystać z usług teleserwisu.

System db powerNET będzie natomiast niedostępny od 00:00 do 23:00.

Co ważne, w podanych terminach mogą występować utrudnienia przy realizacji niektórych transakcji za pomocą kart płatniczych.

Pekao

Ponadto, w związku z zaplanowanymi pracami serwisowymi, w sobotę w godzinach 9:00-21:00 mogą wystąpić ograniczenia w dostępie do składania dyspozycji i zleceń w serwisie Pekao24Makler.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane