• rozwiń
  • WIG20 2344.03 +0.97%
  • WIG30 2681.21 +0.94%
  • WIG 60902.04 +1.18%
  • sWIG80 11928.15 +0.52%
  • mWIG40 4035.38 +0.48%

Ostatnia aktualizacja: 2019-07-19 17:15

Dostosuj

Duży bank ostrzega przed oszustami. "Nie otwieraj załącznika"

Ekspertka o oszustwach internetowych Odtwórz: Ekspertka o oszustwach internetowych
Ekspertka o oszustwach internetowych "Źródło: TVN24 BiS"

ING Bank Śląski ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod pod adres mailowy banku. "Jeśli dostaniesz takiego maila, nie otwieraj załącznika" - apeluje bank.

Jak poinformował ING Bank Śląski, w ostatnim czasie "ma do czynienia ze wzmożonymi atakami mailowymi". W komunikacie na stronie banku podano, że oszuści "podszywają się pod domenę @ingbank.pl, na przykład (używając adresu - przyp. red) mampytanie@ingbank.pl".

"Nie otwieraj załącznika"

"Jeśli dostaniesz takiego mejla, nie otwieraj załącznika, bo może on zainfekować komputer złośliwym oprogramowaniem. Oszuści mogą w ten sposób próbować uzyskać dostęp do Twoich pieniędzy" - ostrzegł bank.

Przykład fałszywego maila:

"Nie wysyłamy informacji o płatnościach ze skrzynki mampytanie@ing.pl." - zaznaczono.

Bank podał też listę pytań, które mogą pomóc w rozpoznaniu maili wysłanych przez oszustów.

"Czy znasz nadawcę wiadomości? Czy otrzymałeś już inne wiadomości od tego nadawcy? Czy spodziewałeś się otrzymać tę wiadomość? Czy tytuł wiadomości i nazwa załącznika mają sens? Czy wiadomość nie zawiera złośliwego oprogramowania – jaki jest wynik skanowania antywirusowego?" - napisano.

"Jeśli odpowiedź na któreś z powyższych pytań budzi Twoje wątpliwości, możesz mieć do czynienia z niebezpieczną wiadomością" - czytamy w komunikacie.

Kolejne ostrzeżenie banku

Nie jest to jedyne ostrzeżenie od banku, które pojawia się w ostatnim czasie. W piątek Związek Banków Polskich poinformował, że przestępcy podszywają się pod serwisy oferujące szybkie przelewy, na przykład Dotpay, PayU, czy Przelewy24. Komunikat w tej sprawie zamieściły na swoim stronach między innymi Credit Agricole i Bank Pocztowy.

Natomiast w marcu Alior Bank opisał przykładowe schematy działania oszustów, którzy wysyłają fałszywe wiadomości za pomocą SMS-ów oraz komunikatorów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane