• rozwiń

Temat: Internet

Uważaj na swoje pieniądze. Popularny bank ostrzega przed atakami hakerów

Uważaj na swoje pieniądze. Popularny bank ostrzega przed atakami hakerów
Foto: Shutterstock Foto: ING Bank Śląski ostrzega przed atakami hakerów

"Prosimy uważać na strony internetowe wyłudzające dane logowania do bankowości internetowej ING BankOnLine" - czytamy w komunikacie na stronie banku.

Jak wskazuje bank w ostatnim czasie rozsyłane są e-maile od osób podszywających się pod ING Bank Śląski z linkiem do strony podobnej do prawdziwej strony ING Banku Śląskiego. Fałszywa strona zachęca do podanie pełnego hasła do systemu ING BankOnLine jak i numeru PESEL. W ten sposób cyberprzestępca otrzymuje dostęp do Twojego konta.

W komunikacie podano przykłady fałszywych wiadomości:

Przykład 1

Dostęp do Twojego konta ING został zablokowany!

W trosce o bezpieczeństwo naszych klientów zablokowaliśmy twoje konto w systemie ING Bank Śląski, powodem jest nieautoryzowany dostęp do konta.
W celu odzyskania dostępu prosimy o weryfikację właściciela rachunku, logując się na:

www.ingbank.pl/weryfikacja

Serdecznie pozdrawiamy,
Zespół ING Bank Śląski S.A.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Infolinia 801 601 607

Ten e-mail został wygenerowany automatycznie. Prosimy na niego nie odpowiadać. ING Bank Śląski S.A. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Sokolska 34, 40-086 Katowice, zarejestrowany w Sądzie Rejonowym dla Katowic - Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000005459, REGON 271514909, NIP 634 013 54 75, kapitał zakładowy i wpłacony 792.345.340 zł.

Przykład 2

Dostęp do Twojego konta ING został zablokowany! W trosce o bezpieczeństwo naszych klientów zablokowaliśmy twoje konto w systemie ING Bank Śląski, powodem jest nieautoryzowany dostęp do konta. W celu odzyskania dostępu prosimy o weryfikację właściciela rachunku, logując się na: www.ingbank.pl/weryfikacja Serdecznie pozdrawiamy, Zespół ING Bank Śląski S.A. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Infolinia 801 601 607 Ten e-mail został wygenerowany automatycznie. Prosimy na niego nie odpowiadać. ING Bank Śląski S.A. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Sokolska 34, 40-086 Katowice, zarejestrowany w Sądzie Rejonowym dla Katowic - Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000005459, REGON 271514909, NIP 634 013 54 75, kapitał zakładowy i wpłacony 792.345.340 zł.

 

Po wpisaniu loginu na fałszywej stronie pokazuje się witryna interetowa, na której osoba podszywająca się pod bank prosi o podanie pełnego hasła i numeru PESEL.

Bank jednocześnie przypomina, że nigdy nie prosi o podanie pełnego hasła dostępu i nie przesyła e-maili informujących o zablokowaniu dostępu do bankowości.

Nie pierwszy raz

Przypomnijmy, że to nie pierwszy atak hakerów na instytucje finansowe w ostatnim czasie. W sobotę informowaliśmy bowiem, że cyberprzestępcy ukradli 9 mld dolarów z ekwadorskiego banku Banco del Austro.

W marcu br. celem ataków hakerów stał się mBank. Cyberprzestępcy za pomocą ataków phisingowych, tak jak w przypadku ING Banku Śląskiego, próbowali wyłudzić dane logowania do konta i dane karty płatniczej.

Zobacz, jak się zabezpieczyć:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
fruwaj
dostałem takiego maila ale co najdziwniejsze na konto które kiedyś używałem w kontaktach z bankiem i które zostało zmienione kilka lat temu - to był kolejny sygnał że ten mail to oszustwo
czyli wychodzi na to że oszuści mają bazę danych klientów ING sprzed kilku lat i im wysyłają fałszywe wiadomości
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane