• rozwiń

Bank oferuje zwrot opłat za kartę, ale trzeba się spieszyć

Pięć opłat bankowych, o których możesz nie wiedzieć Odtwórz: Pięć opłat bankowych, o których możesz nie wiedzieć
Pięć opłat bankowych, o których możesz nie wiedzieć "Źródło: tvn24bis.pl"

ING Bank Śląski oferuje zwrot opłaty miesięcznej za kartę debetową wydaną do konta. Zainteresowani klienci muszą się jednak spieszyć, bo reklamacje można składać do 20 września.

Jak poinformowano w komunikacie wysłanym do klientów banku, zwrot będzie obejmował opłaty miesięczne za karty: Visa Zbliżeniowa, Visa NFC, Debit MasterCard Zbliżeniowa - pobrane pomiędzy 1 lutego 2017 roku a 31 marca 2018 roku.

Chodzi o sytuacje, w których płatności wykonane w jednym miesiącu były rozliczane dopiero w kolejnym. W efekcie, część klientów nie przekraczała minimalnej kwoty zakupów w danym okresie rozliczeniowym warunkującej zwolnienie z opłaty. Z ich konta była w konsekwencji pobierana miesięczna opłata w wysokości 7 zł.

Minimalna kwota zakupów wynosi 300 zł, a dla klientów w wieku 18-16 lat - 200 zł.

Klienci mają czas na złożenie reklamacji do 20 września 2018 roku. Mogą to zrobić poprzez wiadomość wysłaną w "Moim ING", infolinię, w dowolnym oddziale lub pisemnie.

Według zapewnień przedstawicieli banku, opłaty zostaną zwrócone w ciągu 30 dni od daty złożenia reklamacji.
Od 29 marca bank wprowadził nowe zasady naliczania warunkowych opłat za karty debetowe wydane do kont w złotówkach. Po zmianach, pod uwagę są brane te transakcje, które zostały wykonane w okresie objętym opłatą - nawet jeśli zostaną rozliczone później.

Wcześniej zwrot miesięcznych opłat za obsługę karty debetowej oferowały także inne banki, między innymi Bank Millennium, Alior Bank, czy mBank.

Piąty bank w Polsce

ING Bank Śląski to piąty największy bank w Polsce, z sumą aktywów na koniec 2017 roku w wysokości ponad 122 mld 105 mln zł.

Zdecydowanie największe aktywa zgromadził PKO Bank Polski - 277 mld 784 mln zł. Jest to niezmienny lider pod tym względem.

Drugie miejsce w zestawieniu zajął Pekao z aktywami na poziomie 182 mld 77 mln zł. Trzecie miejsce pod względem sumy aktywów przypadło Bankowi Zachodniemu WBK. Bank zgromadził na koniec ubiegłego roku ponad 132 mld 863 mln zł.

Tuż za podium uplasował się mBank z sumą aktywów wynoszącą ponad 124 mld 569 mln zł.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane