• rozwiń

Przegląd prasy. Idą lepsze czasy dla koników

Darmowy bilet na pociąg na osiemnastkę Odtwórz: Darmowy bilet na pociąg na osiemnastkę
Darmowy bilet na pociąg na osiemnastkę "Źródło: TVN24 BiS"

Czy odsprzedaż biletów stanie się legalna? Nad uchyleniem zakazu rodem z PRL zastanawia się Komisja ds. Petycji - informuje w piątek "Rzeczpospolita".

Grzywna, ograniczenie wolności, a nawet areszt - taka kara grozi temu, kto "nabywa w celu odsprzedaży z zyskiem bilety wstępu" albo po prostu nabył je na własne potrzeby, po czym "bilety takie sprzedaje z zyskiem". Karalne jest nawet "usiłowanie oraz podżeganie i pomocnictwo". O tym, czy te przepisy pozostaną w kodeksie wykroczeń, zdecydują posłowie. Dyskusja na ten temat rozpoczęła się na jednym z ostatnich posiedzeń sejmowej Komisji do spraw Petycji.

Rozpatrzyła ona petycję od mężczyzny, który twierdzi, że przepis powinien zniknąć z kodeksu. Jego zdaniem spekulacja biletami przestała nosić cechy społecznej szkodliwości. Uważa, że przepis jest sformułowany błędnie, bo gdy czyta się go literalnie, okazuje się, że karalna jest sprzedaż co najmniej dwóch biletów, ale jednego już nie. Jednak przede wszystkim zdaniem autora petycji przepis z 1971 r., uchwalony w czasie obowiązywania dekretu o systemie cen urzędowych, jest anachroniczny w czasach gospodarki wolnorynkowej - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane