• rozwiń

Spadają inwestycje przedsiębiorców. Wynik jest wciąż na minusie

"Ta ekipa może sobie przypisać załamanie w inwestycjach" Odtwórz: "Ta ekipa może sobie przypisać załamanie w inwestycjach"
"Ta ekipa może sobie przypisać załamanie w inwestycjach" "Źródło: TVN24 BiS"

W pierwszym półroczu tego roku nakłady inwestycyjne przedsiębiorstw spadły o 1,1 procent licząc rok do roku i wyniosły 49,2 miliardy złotych - poinformował we wtorek GUS. Dodano, że w pierwszym półroczu 2016 roku notowano spadek o 7,1 procent.

Jak poinformował w komunikacie GUS, obniżyły się nakłady na budynki i budowle o 9,1 proc. Wzrosły zaś nakłady na maszyny, urządzenia techniczne i narzędzia (o 1,3 proc.) oraz na środki transportu (o 10,7 proc.).

Inwestycje w informatyce

GUS podał, że największy spadek nakładów miał miejsce w górnictwie i wydobywaniu (o 24,9 proc.), w wytwarzaniu i zaopatrywaniu w energię elektryczną, gaz, parę wodną i gorącą wodę (o 17,6 proc.)

Wzrosły zaś nakłady m.in. w informacji i komunikacji (o 11,0 proc.), obsłudze rynku nieruchomości (o 10,7 proc.), handlu, naprawie pojazdów samochodowych (o 9,7 proc.) i przetwórstwie przemysłowym (o 5,8 proc.).

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane