• rozwiń

Popularny ubezpieczyciel ukarany za opóźnienie w wypłacie odszkodowań

30-dniowe ubezpieczenie samochodu Odtwórz: 30-dniowe ubezpieczenie samochodu
30-dniowe ubezpieczenie samochodu "Źródło: TVN Turbo"

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła karę pieniężną na Generali Towarzystwo Ubezpieczeń. Powodem są przypadki opóźnień w przyznaniu i wypłacie odszkodowania lub niedopełnieniu obowiązków informacyjnych. W odpowiedzi przesłanej tvn24bis.pl Jakub Jacewicz, członek Zarządu Generali TU, podkreśla, że "kara dotyczy historycznych spraw, które miały miejsce w czasie przekształceń spółki".

W środę Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że jednogłośnie nałożyła na Generali Towarzystwo Ubezpieczeń karę pieniężną w wysokości 270 tysięcy złotych. Powodem było naruszenie art. 14 ust. 1-3 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Ubezpieczyciel odpowiada

Jakub Jacewicz podkreślił, że spółka obecnie wprowadziła szereg działań w likwidacji szkód, które mają na celu usprawnienie procesu.

"Sprawienie, aby był przyjazny i zrozumiały dla poszkodowanego, np. część spraw zamykamy już podczas pierwszej rozmowy. Przy zgłoszeniu szkody poszkodowany otrzymuje propozycję wyceny i jeżeli jest ona dla niego satysfakcjonująca, następnego dnia może otrzymać wypłatę" - wskazał Jacewicz.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane