• rozwiń

Ubezpieczyciel przejmie popularny bank. Podał termin

Megatransakcja staje się faktem. PZU i PFR przejmują Pekao Odtwórz: Megatransakcja staje się faktem. PZU i PFR przejmują Pekao
Megatransakcja staje się faktem. PZU i PFR przejmują Pekao "Źródło: tvn24"

Powszechny Zakład Ubezpieczeń i Polski Fundusz Rozwoju ustaliły datę nabycia akcji banku Pekao od włoskiego UniCredit. Ostateczna realizacja transakcji nastąpi 7 czerwca 2017 roku - podał PZU w komunikacie.

W grudniu PZU i Polski Fundusz Rozwoju (PFR) poinformowały, że zgadzają się kupić 32,8 proc. akcji Pekao za 10,6 mld zł. Z tej kwoty PZU zapłaci 6,46 mld zł.

Przejęcie akcji banku

Początkowo transakcja miała być realizowana w dwóch etapach.  PZU, Polski Fundusz Rozwoju i Unicredit postanowiły uprościć strukturę nabycia akcji Pekao. Ustalono, że transakcja nie będzie przebiegała dwuetapowo, a zostanie zrealizowana przez bezpośrednie nabycie przez PZU i Polski Fundusz Rozwoju (PFR) akcji banku w jednej transzy.

W ramach transakcji PZU nabędzie ok. 20 proc. akcji, a PFR - ok. 12,8 proc.

Jak poinformował PZU, strony podpisały porozumienie w związku z ogłoszeniem o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Banku na 8 czerwca 2017 r.  Realizacja transakcji nabycia akcji banku Pekao przez PZU i PFR od UniCredit, ma nastąpić dnia 7 czerwca 2017 r., tj. na dzień roboczy przed walnym zgromadzeniem.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane