• rozwiń

Megaloteria nadal bez głównej wygranej. Sprawdź wyniki losowania

Wygrała milion funtów. Pozwała loterię do sądu, bo pieniądze "zniszczyły jej życie" Odtwórz: Wygrała milion funtów. Pozwała loterię do sądu, bo pieniądze "zniszczyły jej życie"
Wygrała milion funtów. Pozwała loterię do sądu, bo pieniądze "zniszczyły jej życie" "Źródło: tvn24"

W najbliższym losowaniu loterii Eurojackpot po raz szósty z rzędu będzie można wygrać rekordową kwotę 385 milionów złotych. Wszystko przez to, że w piątek w żadnym państwie biorącym udział loterii nie padła główna wygrana.

W piątek 22 czerwca wylosowano następujące liczby: 16, 24, 33, 35, 43 oraz 6, 7.

Wygrane w Polsce

W żadnym państwie biorącym udział w loterii nie padła główna wygrana. W efekcie, w najbliższym losowaniu 29 czerwca do zgarnięcia będzie wygrana pierwszego stopnia, która wynosi 90 milionów euro, czyli 385 milionów złotych.

To rekordowa suma. Zgodnie z regulaminem gry kwota, która osiągnie ponad 90 mln euro, powiększa kwotę przeznaczoną na wygrane II stopnia w kolejnym losowaniu. W efekcie, za tydzień pula na wygrane II stopnia może wynieść 104 miliony złotych.

"W Polsce padły dwie wygrane czwartego stopnia. Dzięki korzystnej wymianie kursowej złotego na euro i doliczeniu do wygranych nadwyżki z tej wymiany, każda z nich osiągnęła wysokość 336 246,70 zł, podczas gdy w innych krajach było to 4 528,90 euro" - poinformował Totalizator Sportowy.

Najwięcej, bo ponad 22 tysiące, odnotowano w naszym kraju wygranych po 32,10 zł.
O loterii

Eurojackpot to gra liczbowa o europejskim zasięgu, która została uruchomiona w marcu 2012 roku. Na polski rynek wprowadził ją Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto, we wrześniu ubiegłego roku. 

Opłata za zakład wynosi 12,50 zł. Grający typuje 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Można grać na własne liczby lub metodą na chybił trafił. Zakład zawierany jest na jedno najbliższe losowanie. Żeby zagrać, należy odwiedzić jedną z około 17 tysięcy kolektur Lotto na terenie całego kraju.

Wygrane równe i wyższe niż 10 milionów euro wypłacane są w euro, ale na życzenie grającego mogą być wypłacone w polskiej walucie.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane