• rozwiń

Kto awansuje do półfinału? Bukmacherzy zaskakują

Foto: PAP/EPA/ SHAWN THEW Foto: Radość Portugalczyków z awansu do ćwierćfinału Mistrzostw Europy

Portugalia faworytem ćwierćfinałowego meczu z Polską. Przynajmniej według bukmacherów, którzy za zwycięstwo zawodników Adama Nawałki płacą od 3,20 do 3,45 zł za każde postawione 1 zł. Ale przewaga nad naszym przeciwnikiem nie jest wielka.

W najbliższy czwartek o godz. 21 w Marsylii piłkarze reprezentacji Polski zmierzą się w ćwierćfinale Mistrzostw Europy z Portugalią. I zdaniem bukmacherów faworytem tego spotkania będą podopieczni Fernando Santosa.

Droga do ćwierćfinału

Przypomnijmy, że Portugalia nie bez problemów awansowała do fazy pucharowej Mistrzostw Europy we Francji. Po trzech remisach: 1-1 z Islandią, 0:0 z Austrią, 3:3 z Węgrami, zajęli w swojej grupie dopiero 3. miejsce. Jednak dzięki reformie i rozszerzeniu liczby uczestników tegorocznego Euro z 16 do 24 drużyn te miejsce dało im awans do jednej ósmej turnieju.

Tam spotkali się z faworyzowaną Chorwacją, która w swojej grupie na pokonanym polu pozostawiła niezwykle silną Hiszpanię. To co jednak wystarczyło na Hiszpanię, nie wystarczyło na Portugalię. Podopieczni Santosa wygrali bowiem z Chorwacją po dogrywce 1-0, a swojego premierowego gola na turnieju strzelił Ricardo Quaresma.

Więcej emocji w jednej ósmej turnieju swoim kibicom dostarczyli Polacy, którzy po 120 minutach meczu ze Szwajcarią remisowali 1-1. Mecz musiały zatem rozstrzygnąć rzuty karne, a tam większą skutecznością wykazali się podopieczni Adama Nawałki.

Polacy, inaczej niż Portugalia, jak burza przebrnęli jednak przez fazę grupową. W trudnej grupie, gdzie musieli zmierzyć się z Niemcami, Ukrainą i Irlandią Północną, zdobyli aż 7 punktów nie tracąc przy tym ani jednego gola. To jednak nie znalazło uznania w oczach bukmacherów, którzy zdają się wierzyć w przebudzenie Cristiano Ronaldo i spółki.

W zależności od zakładu bukmacherskiego kurs na zwycięstwo Portugalii wynosi od 2,37 do 2,40 zł. Zdecydowanie więcej można zarobić stawiając pieniądze na Polskę. Kurs na zwycięstwo podopiecznych Nawałki waha się bowiem od 3,20 do 3,45 złotych.

Zdaniem bukmacherów bardziej prawdopodobny jest remis (oznaczający dogrywkę), kurs na te zdarzenie wynosi od 2,90 do 3,00 złotych.

Zdaniem bukmacherów najdalej w turnieju dotrą Francja, Niemcy, Hiszpania oraz Belgia. I to właśnie spośród tych reprezentacji wyłoniony zostanie nowy mistrz europy.

Zobacz rozmowę z byłym bramkarzem reprezentacji Polskim Jerzym Dudkiem po awansie Polaków do ćwierćfinału ME 2016 (25.06.2016):

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane