• rozwiń

Nowy bank pojawi się w Polsce. Ale nie każdy otworzy tam konto od ręki

Dwie opłaty za kartę kredytową Odtwórz: Dwie opłaty za kartę kredytową
Dwie opłaty za kartę kredytową "Źródło: TVN24 BiS"

Finanse w porządku - to hasło z jakim debiutuje na rynku EnveloBank. To cyfrowa marka Banku Pocztowego, która oferuje między innymi darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Jak poinformowano w środowym komunikacie, oficjalna premiera marki zaplanowana jest na przyszły tydzień.

Jaka oferta

Już teraz w kilku krokach za pomocą strony nowego banku możemy jednak założyć konto osobiste. Wniosek o otwarcie rachunku wymaga podania między innymi danych osobowych i złożenia stosownych oświadczeń, a wszystko odbywa się bez potrzeby kontaktowania się z oddziałem banku.

Klienci kuszeni są korzystnymi warunkami. EnveloBank oferuje bowiem darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz darmowe przewalutowanie transakcji przy płatnościach kartą za granicą.

Dodatkowo, nic za kartę nie zapłacą osoby poniżej 26. roku życia oraz aktywni użytkownicy, którzy wykażą co miesiąc wpływ na konto w wysokości minimum 1000 złotych i dokonają jednej płatności kartą. W innym przypadku opłata wyniesie 5 złotych za kartę.

Zainteresowani mogą również skorzystać z opcji założenia konta firmowego. Odwiedzając stronę EnveloBanku można również wziąć szybki kredyt gotówkowy od 300 zł do 100 tys. zł. Okres kredytowania może wynieść od 3 do 120 miesięcy. Jest też opcja założenia lokaty mobilnej i internetowej, a także wyrobienia EnveloKarty.

Ponadto, oferowana jest bankowość mobilna za pośrednictwem której można nie tylko dokonywać opłat, czy sprawdzić stan swojego konta, ale również wyszukać najbliższe bankomaty.

Nazwa nowego banku może być kojarzona z platformą Envelo, również należącą do Grupy Poczty Polskiej. Jej zadaniem jest rozwój cyfrowych usług pocztowych, dostępnych dla klientów indywidualnych, firm oraz instytucji.

Jednak konta od ręki nie otworzą w banku osoby, które posiadają rachunek w banku Pocztowym. Tacy klienci będą musieli najpierw zamknąć konto w jednej instytucji, by móc skorzystać z oferty drugiej. A to może zająć nawet 30 dni.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane