• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Rodzina 500 plus

Rafalska o programie 500 plus: wszystko przebiega sprawnie

Wystartował program 500 plus. "Wszystko przebiega sprawnie" Odtwórz: Wystartował program 500 plus. "Wszystko przebiega sprawnie"
Foto: TVN24 BiŚ | Video: TVN24 BiS Foto: Gościem TVN24 BiS była Elżbieta Rafalska | Video: Wystartował program 500 plus. "Wszystko przebiega sprawnie"

Punkty przyjmowania wniosków nie są oblegane, a wszystko przebiega sprawnie. W tej chwili nie mamy żadnych powodów do niepokoju - mówiła w piątek rano w TVN24 BiS o starcie programu Rodzina 500 plus Elżbieta Rafalska, minister rodziny pracy i polityki społecznej.

W piątek ruszył program Rodzina 500 plus. Rafalska podkreśliła, że "to piękny i ważny dzień w polityce społecznej państwa polskiego". - To ważny dzień dla polskich rodzin, ponieważ wchodzi w życie ustawa o pomocy państwa w wychowaniu dzieci - tłumaczyła.

Wszystko działa sprawnie

Jak dodała, dotychczasowe informacje są "bardzo budujące". - O godz. 6.00 złożono tysiąc wniosków, w tej chwili (ok. godz. 9.00) złożonych jest ok. 12,5 tys. wniosków online - powiedziała.

Szefowa MRPiPS zapewniła, że punkty przyjmowania papierowych wniosków nie są oblegane, a wszystko przebiega sprawnie. - W tej chwili nie mamy żadnych powodów do niepokoju. Ciężko pracowaliśmy nad tym, aby sprawnie przeprowadzić organizację wdrożenia tego programu - mówiła.

Jak podkreśliła Rafalska "najważniejsze jest to, że od dzisiaj będą wydawane decyzje i rodziny będą mogły skorzystać z dobrodziejstwa tej ustawy". - Wsparcie wyniesie 6 tys. zł w skali roku na jedno dziecko - oznajmiła.

Według niej są szanse, że pieniądze będą wypłacane na bieżąco. - Tak szybko jak gminy wydadzą decyzję to tak szybko te pieniądze znajdą się na kontach rodzin - zaznaczyła. - Pierwsze wypłaty będą pod koniec kwietnia - dodała.

Pieniędzy nie zabraknie

Rafalska pytana, czy samorządom nie zabraknie pieniędzy na wypłaty świadczeń powiedział, że "żaden samorząd nie ma najmniejszych podstaw, żeby narzekać na bieżące wpłaty". - Środki na obsługę programu były niezwłocznie przekazane w wystarczających kwotach. Program jest w 100 proc. zabezpieczony. Nikt nie musi się bać. Wprost przeciwnie, na kontach samorządów te pieniądze będą czekały na wypłatę.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
AntyKonus
Dajcie mi 20 mld zł to tez bardzo sprawnie wydam . Zarobic zaoszczędzic to juz trudniej . Ale skoro ciemny lud to kupił to niech pózniej nie oczekuje np dobrej emerytury
 • 1
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane