• rozwiń

Deutsche Bank zwolni 9 tysięcy pracowników. I liczy na cud

Deutsche Bank zwolni 9 tysięcy pracowników. I liczy na cud
Foto: TVN24 Foto: Deutsche Bank

Największy niemiecki bank komercyjny Deutsche Bank zapowiedział w czwartek, że w związku z trudnościami rynkowymi zlikwiduje do 2018 roku około 9 tys. miejsc pracy, w tym 4 tys. w Niemczech.

Informując o tym szef działu bankowości detalicznej Christian Sewing przypomniał, że jeszcze w kwietniu bieżącego roku poprzedni zarząd spółki postanowił zamknąć do końca 2017 roku około 200 z 700 własnych filii. Redukcja ta ma dotyczyć przede wszystkim placówek w dużych miastach, a nie w terenie. - Będziemy nadal dysponować w Niemczech ponad 500 filiami, dobrze obsadzając cały ich obszar - zaznaczył Sewing.

Rekordowa strata Deutsche Banku

Po rekordowej stracie 6 mld euro w trzecim kwartale Deutsche Bank spodziewa się ujemnego wyniku za

cały bieżący rok. - Jeśli nie wydarzy się cud, rok 2015 zamkniemy stratą - oświadczył w czwartek na konferencji prasowej we Frankfurcie nad Menem jeden z dwóch prezesów zarządu spółki John Cryan.

- Nie zakładamy, że lata 2016 i 2017 będą korzystne. Koszty sporów prawnych i wydatki z tytułu regulacji obciążą nasze wyniki. Rok 2018 może być dla nas przełomowy, do tego czasu osiągniemy zadowalający poziom zysków - dodał.

Od roku 2012 Deutsche Bank musiał przeznaczyć około 12 mld euro na płatności kompensujące skutki manipulowania stopami procentowymi i zawierania wątpliwych transakcji hipotecznych. Aktualna rezerwa na pokrycie dalszych roszczeń prawnych wynosi 4,8 mld euro.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane