• rozwiń

Za kontrakt z Puławami dawali gotówkę. CBA złapało ich na gorącym uczynku

Za kontrakt z Puławami dawali gotówkę. CBA złapało ich na gorącym uczynku
Foto: tvn24 Foto: Agenci CBA zatrzymali biznesmenów chcących skorumpować jednego z kierowników Grupy Azoty Zakładów Azotowych "Puławy" S.A.

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali biznesmenów, którzy wręczali łapówkę jednemu z kierowników Grupy Azoty Zakładów Azotowych Puławy S.A. Sprawa dotyczyła kontraktu na ponad 8 mln zł.

Akcja CBA dotyczyła kontraktu na ponad 8 mln zł na serwisowanie specjalistycznej, multiochronnej odzieży dla pracowników przedsiębiorstwa. ZA Puławy rozważały podjecie decyzji o tym, by nie kontynuować umowy, podpisanej z zewnętrzną firmą jeszcze w 2013 roku.

Sprawa nie uszła uwagi CBA. Jak czytamy w komunikacie biura: "ustalenia funkcjonariuszy z lubelskiej delegatury CBA wskazywały na możliwość i próbę skorumpowania osoby odpowiedzialnej za BHP w zakładach".

Wręczenie łapówki

W grę wchodził kolejny wielomilionowy kontrakt na 4 lata. Zgodnie z zapisami, mógł on być przedłużony automatycznie, bez nowego przetargu. Zarząd spółki zewnętrznej, zarabiającej na tej umowie, podjął próbę przekupienia osoby odpowiedzialnej za to w ZA  Puławy.

Lubelscy agenci CBA zatrzymali prezesa i członka zarządu spółki tuż po wręczeniu 8 tys. zł w gotówce.  Akcja miała miejsce na parkingu przed jednym z hoteli - poinformowało CBA. Jak głosi komunikat, zatrzymani usłyszeli zarzuty korupcji gospodarczej i wręczenia łapówki.

Na podstawie materiałów zebranych przez Delegaturę CBA w Lublinie, Prokuratura Okręgowa w Lublinie wszczęła śledztwo.

 

Zobacz materiał z programu "Polska i Świat" w TVN24 o akcji CBA w warszawskim ratuszu (26.04):

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (7)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
arkadiusz_przesnik
Nie kumam tych dywagacji co kto i za ile. Najważniejsze że ich złapali. I nikt się przekupić nie dał, przecież widać że to ustawiana transakcja
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
KuLla
Za czasów PRL łapówka to było 5% wartości kontraktu. Dziś jak widać, ludzie dają się przekupić za 0,1%. Biznes w Polsce jest chory przekrętami.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane