• rozwiń
  • WIG20 2365.36 -0.54%
  • WIG30 2717.60 -0.43%
  • WIG 60910.11 -0.42%
  • sWIG80 12106.14 -0.11%
  • mWIG40 4204.24 -0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-04-18 17:15

Dostosuj

Uwaga na złośliwą aplikację na smartfony. "Należy ją niezwłocznie odinstalować"

Darknet, czyli ciemna strona internetu Odtwórz: Darknet, czyli ciemna strona internetu
Darknet, czyli ciemna strona internetu "Źródło: TVN24 BiS"

Bank Zachodni WBK ostrzega przed złośliwą aplikacją podszywającą się pod bank. "Osoby, które ją zainstalowały powinny niezwłocznie odinstalować aplikację" - podkreśliła w odpowiedzi przesłanej tvn24bis.pl Ewa Krawczyk z biura prasowego banku.

Chodzi o aplikację o nazwie BZWBKlight.

Jako pierwszy o sprawie napisał branżowy portal Niebezpiecznik. Jak podano, w oficjalnym sklepie Google Play pojawiła się fałszywa aplikacja mobilna banku.

"Bank podjął działania, aby zminimalizować skutki działania złośliwej aplikacji oraz usunąć ją ze sklepu. Obecnie nie ma jej już w sklepie" - poinformowała nas Ewa Krawczyk z biura prasowego banku.

Jak dodała, "osoby, które ją zainstalowały powinny niezwłocznie odinstalować aplikację". Jednocześnie podkreśliła, że w przypadku wątpliwości klienci zawsze proszeni są o kontakt z infolinią.

Nie pierwszy raz

Przypomnijmy, że to nie jedyne ostrzeżenie, które pojawiło się w ostatnich tygodniach.

Pod koniec lipca PKO BP i ING Bank Śląski zamieściły na swoich stronach ostrzeżenia przed złośliwym oprogramowaniem na smartfony, które podszywa się pod komunikaty aplikacji mobilnych lub serwisów transakcyjnych.

Jeszcze wcześniej informowaliśmy o złośliwej aplikacji, przed którą ostrzegał mBank. Hakerzy mogą dzięki niej na przykład przechwycić kody autoryzacyjne do przelewów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane