• rozwiń

Nowe opłaty za konto. Sprawdź, czy też zapłacisz

Nowe opłaty za konto. Sprawdź, czy też zapłacisz

Od 1 sierpnia klientów Banku Zachodniego WBK oraz T-Mobile Usługi Bankowe czekają zmiany. Muszą się oni liczyć z nowymi opłatami i podwyżkami, zwłaszcza za prowadzenie konta oraz przelewy internetowe.

Nowe tabele opłat zostały opublikowane już w maju. Posiadający konta mieli sporo czasu, aby zapoznać się ze zmianami. W tym czasie mogli wypowiedzieć też umowę, jeśli nie byli zainteresowani korzystaniem z usług na nowych warunkach.

Drożej w BZ WBK

BZW BK zakończył współpracę z Payback. Oznacza to wycofanie niektórych kart płatniczych, z których korzystanie wiązało się z udziałem w programie lojalnościowym.  Ponadto bank zrezygnował z takich kart jak: Visa Electron < 30, Visa Wydajesz & Zarabiasz, Visa Electron Aktywni 50+, MasterCard Supri, Visa Lume, Visa Vento i Visa Terra.

Ci, którzy korzystają z Konta Godnego Polecenia, Konta 123 i Konta Aktywni 50+ muszą liczyć się z nową opłatą 50 gr. Będzie ona pobierana za internetowe przelewy stałe oraz szybkie Przelewy24, które umożliwiają płatności w sklepach internetowych. Z kolei posiadacze konta VIP, którzy ze względów bezpieczeństwa będą chcieli wykonać przelew w placówce banku, zapłacą dodatkowe 8 zł.

Bank wprowadził również opłaty za otrzymywanie wiadomości SMS. Po wykorzystaniu miesięcznego limitu pięciu wiadomości trzeba będzie zapłacić 20 gr, To jednak nie koniec nowych wydatków: złotówkę miesięcznie wyniesie koszt prowadzenia konta oszczędnościowego, jednak nie trzeba będzie wydawać, jak dotychczas, 10 zł za drugą i kolejną wypłatę gotówki. Podwyżki nie ominą korzystających z kart kredytowych za granicą. Z 3 do 4 proc. wzrośnie opłata za wypłatę, przelew zwykły i ekspresowy.

Zapłacisz za przelew

Z kolei klienci T-Mobile Usługi Bankowe wypłacą pieniądze z bankomatu bez opłaty tylko trzy razy w ciągu miesiąca. Później, każdorazowo bank obciąży konto opłatą 6 zł, jeśli wypłata nie przekracza 200 zł. Taka sama kwota zostanie odjęta z konta przy drugim i kolejnym skorzystaniu z wpłatomatu. Klienci nie wykonają też bezpłatnych przelewów internetowych, zarówno Elixir Express, jak i dokonywanych przez system Blue Media.

Zła wiadomość czeka również tych, którzy wykonują transakcje walutowe - pobierana marża może wynieść aż 9 zł.

 

Rzecznik Finansowy: banki powinny zwrócić część rat

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane