• rozwiń

Goldman Sachs wycofa czołowego dewelopera z polskiej giełdy

Najlepiej zarabiający prezesi na polskiej giełdzie. Sprawdź, kto zainkasował najwięcej Odtwórz: Najlepiej zarabiający prezesi na polskiej giełdzie. Sprawdź, kto zainkasował najwięcej
Najlepiej zarabiający prezesi na polskiej giełdzie. Sprawdź, kto zainkasował najwięcej "Źródło: tvn24bis.pl"

Jeden z czołowych polskich deweloperów, spółka Robyg, wkrótce wniknie z polskiej giełdy. Tak wynika z zapowiedzi Bricks Acquisitions Limited, podmiotu należącego do Goldman Sachs. Wcześniej zostaną wykupione wszystkie dostępne w obrocie akcje.

"W wezwaniu przekroczyliśmy próg 90 proc. akcji i głosów na walnym zgromadzeniu. Pozwoli to nam na realizację strategicznego celu, jakim jest wycofanie Robyg z obrotu giełdowego i prowadzenie działalności jako długoterminowy inwestor strategiczny" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Tavis Cannell, dyrektor zarządzający w Goldman Sachs International.

1 grudnia 2017 r. Bricks Acquisitions Limited, podmiot należący do funduszy inwestycyjnych Goldman Sachs International, wezwał do zapisywania się na sprzedaż 100 proc. akcji Robygu, po cenie 3,55 zł za akcję.

29 stycznia Bricks Acquisitions Limited podniósł cenę w wezwaniu z 3,55 zł do 4 zł za akcję.

Wezwanie dotyczyło łącznie 289.401.199 akcji spółki. Zapisy trwały od 2 stycznia 2018 roku do 2 lutego (godz. 15.00). Przewidywanym dniem zakupu akcji jest 7 lutego.

Ostatecznie w wezwaniu na akcje Robygu, ogłoszonym przez Bricks Acquisitions Limited, złożono łącznie zapisy na sprzedaż ponad 98 proc. akcji spółki.

3 stycznia prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie spółki Robyg przez Bricks Acquisition Limited.

Robyg to czołówka w rankingu deweloperów w Polsce. W całym 2017 roku Grupa Robyg sprzedała około 3 470 lokali, co oznacza wzrost sprzedaży o 17 proc. w porównaniu z rokiem 2016.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane