• rozwiń

Wzrósł popyt na kredyty hipoteczne. Polacy chcą mieszkań

Wzrósł popyt na kredyty hipoteczne. Polacy chcą mieszkań
Foto: Shutterstock Foto: Rośnie liczba zapytań o kredyty mieszkaniowe

Banki i SKOK-i przesłały w sierpniu do BIK zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę wyższą o 1,7 proc. niż przed rokiem, a na konsumpcyjne na kwotę niższą o 3,2 proc. - podało Biuro Informacji Kredytowej.

"Wartość BIK Indeks - Popytu na Kredyty Mieszkaniowe (BIK Indeks - PKM), który informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów mieszkaniowych, wyniosła +1,7 proc. w sierpniu 2016 r. Oznacza to, że w sierpniu 2016 roku, w przeliczeniu na dzień roboczy, banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę wyższą o 1,7 proc. w porównaniu z sierpniem 2015 roku" - napisano w raporcie.

Średnia wartość indeksu od początku 2016 r. pozostaje dodatnia i wynosi +1,7 proc.

Więcej zapytań

"Wartość BIK Indeks - Popytu na Kredyty Konsumpcyjne (BIK Indeks - PKK), który informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów konsumpcyjnych, wyniosła -3,2 proc. w sierpniu 2016 r. Oznacza to, że w sierpniu 2016 r., w przeliczeniu na dzień roboczy, banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o kredyty konsumpcyjne na kwotę niższą o 3,2 proc. w porównaniu z sierpniem 2015 r." - napisano.

Średnia wartość indeksu od początku 2016 roku jest ujemna i wynosi -2,4 proc.

 

Zobacz materiał "Faktów" TVN o frankowiczach (10.09.2016):

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
jaku5
Chory kraj i chorzy ludzie skoro po tych wszystkich oszustwach banków na kredytach niby hipotecznych jeszcze są ludzie chcący się w to wpakować.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
beggus
zadzwiajace..przeciez to najgorszy okres na branie kredytu hipotecznego...kredyt hipoteczny powinno sie brac przy wyzszych zmiennych stopach a nizszej stalej marzy.niestety Polakom ciezko to przetlumaczyc.zreszta jak kupujesz od banku to to mieszkanie nie jest twoje tlyko banku wiec to wychodzi na to smao jakbys wynajmowal...
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane