• rozwiń

Małe firmy rzuciły się na gwarancje bankowe

Małe firmy rzuciły się na gwarancje bankowe
Foto: Wikimedia (CC BY SA 3.0) Foto: BGK udzielił gwarancji de minimis na ponad 30 mld zł

Ponad 30 mld zł wyniosła wartość gwarancji de minimis udzielonych firmom przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Z tej formy pomocy skorzystało ponad 100 tys. małych i średnich firm.

Program gwarancji de minimis wystartował wiosną 2013 r., kiedy mikro-, mali i średni przedsiębiorcy zaczęli odczuwać skutki spowolnienia gospodarczego. Gwarancje miały być odpowiedzią na potrzeby firm związane z ułatwieniem dostępu do finansowania bieżącej działalności.

Pomoc dla firm

W listopadzie 2013 r. Bank Gospodarstwa Krajowego w porozumieniu z Ministerstwem Finansów rozszerzył gwarancje na kredyty inwestycyjne, by przedsiębiorcy mogli się rozwijać.

Od połowy marca 2013 r. do tej pory z programu gwarancji de minimis skorzystało 109 tys. 654 przedsiębiorców. Uzyskane od BGK gwarancje pozwoliły firmom uzyskać kredyty w wysokości 53,45 mld zł.

Gwarancje de minimis to dozwolona prawem polskim i regulacjami UE pomoc państwa dla przedsiębiorców. BGK w ramach tego programu udziela gwarancji spłaty kredytów zaciąganych przez firmy w bankach komercyjnych.

 

Zobacz, chłosta i obcinanie włosów bankowcom:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane