• rozwiń

Idąc na miasto, zabierz gotówkę. Te banki planują przerwy techniczne

Irytujące opłaty bankowe. Jak się ich ustrzec? Odtwórz: Irytujące opłaty bankowe. Jak się ich ustrzec?
Foto: Shutterstock Foto: Irytujące opłaty bankowe. Jak się ich ustrzec? | Video: Irytujące opłaty bankowe. Jak się ich ustrzec?

Siedem banków, w tym te największe, zaplanowało na nadchodzącą noc przerwy techniczne. Oznacza to, że z soboty na niedzielę ograniczony dostęp do swoich pieniędzy będą mieli właściciele kilkunastu milionów kont.

Przerwy techniczne wykorzystywane są przez banki do przeprowadzenia zmian w swoich systemach. Nadchodzącej nocy taki proces zaplanowało co najmniej siedem banków.

W tym czasie klienci nie mogą korzystać z systemów bankowości elektronicznej, czyli dokonywać operacji na przez konto internetowej lub przy użyciu aplikacji. Utrudnione może być również wypłacanie pieniędzy z bankomatów.

Jeżeli zatem planujemy tej nocy wyjść na miasto lub przebywać w miejscy, gdzie potrzebne będą nam pieniądze, lepiej mieć przy sobie gotówkę.

Kłopot będą mieli również użytkownicy, którzy planowali w ten weekend zrobić "wiosenne porządki" na swoim koncie i na przykład chcieli rozwiązać lub utworzyć nowe lokaty oraz ci, którzy chcieli zaciągnąć kredyt przy użyciu konta internetowego. Te usługi również będą w tych bankach niedostępne.

Oto lista banków, które zaplanowały na tę noc przerwę techniczną:

1. mBank - od niedzieli od 1.30 do 7.00

2. ING - od soboty od 23.30 do niedzieli do 5.30

3. Pekao S.A. - od niedzieli od 1.40 do 3.20

4. Deutsche Bank - od niedzieli od 0.00 do 9.00

5. Bank Pocztowy - od soboty od 16.00 do niedzieli do 18.00

6. Toyota Bank - od niedzieli od 6.00 do 9.00

7. Alior - od piątku od 23.00 do poniedziałku do 6.00

O tym ostatnim pisaliśmy kilka razy, ponieważ klienci Alior Banku mają problem z dostępem do swoich kont aż do poniedziałkowego poranka.

Zobacz. Prezesi banków dostali po kieszeniach. Zobacz, ile zarobili w ubiegłym roku.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane