• rozwiń

Bank Pekao pochwalił się wynikami. "Naszą ambicją jest dwucyfrowy wzrost zysku"

Pięć opłat bankowych, o których możesz nie wiedzieć Odtwórz: Pięć opłat bankowych, o których możesz nie wiedzieć
Pięć opłat bankowych, o których możesz nie wiedzieć "Źródło: tvn24bis.pl"

Bank Pekao SA liczy w 2018 roku na dwucyfrowy wzrost zysku - napisał w liście do akcjonariuszy Michał Krupiński, prezes banku. Jak podano we wtorek, w minionym roku zanotowano skok o 8,6 procent.

"Naszą ambicją na 2018 rok jest dwucyfrowy wzrost zysku wsparty dalszą ekspansją dochodów odsetkowych i pozytywną dynamiką wyniku prowizyjnego przy zachowaniu wysokiej dyscypliny kosztowej i najwyższych standardów w obszarze zarządzania ryzykiem" - napisał Krupiński.

Prezes podał, że w 2018 roku bank spodziewa się utrzymania pozytywnych tendencji w polskiej i światowej gospodarce, które powinny sprzyjać dalszej poprawie wyników sektora bankowego.

Wyniki za 2017 rok

W 2017 roku zysk netto grupy Pekao wyniósł 2,48 mld zł i był wyższy o 8,6 procent od zysku netto osiągniętego w 2016 roku. Zysk na sprzedaży kredytów i innych należności finansowych w IV kwartale wyniósł 143,8 mln zł.

Ogólne koszty administracyjne razem z amortyzacją i uwzględnieniem podatku bankowego wyniosły w IV kwartale 922,6 mln zł. Bez podatku bankowego koszty te wyniosły 877,8 mln zł i były 3 procent wyższe oczekiwań (850,6 mln zł).

Wskaźnik kosztów do dochodów w 2017 roku wyniósł 44,4 proc. wobec 43,7 proc. w 2016 r.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane