• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Bank Pekao otwiera przedstawicielstwo w Londynie

Rewolucja w bankach. Darmowe konta i karty Odtwórz: Rewolucja w bankach. Darmowe konta i karty
Rewolucja w bankach. Darmowe konta i karty "Źródło: tvn24bis"

Bank Pekao otwiera swoje pierwsze przedstawicielstwo w Londynie, które ma stanowić wsparcie dla polskich firm planujących ekspansję zagraniczną. Ma też ułatwić relacje z zainteresowanymi Polską funduszami private equity oraz zwiększyć możliwości w zakresie oferty private banking - poinformował Pekao w komunikacie prasowym. Rozważamy stworzenie podobnego rodzaju przedstawicielstw w największych ośrodkach finansowych w Stanach Zjednoczonych i w Europie - dodają przedstawiciele banku.

W ostatnich latach Polacy założyli za granicą tysiące firm. Szacuje się, że w samej Wielkiej Brytanii powstało ich około 30 tysięcy. Dodatkowo wiele dużych przedsiębiorstw działających w Polsce planuje wejść na zagraniczne rynki.

Atrakcyjny rynek

- Polska staje się coraz bardziej atrakcyjnym rynkiem dla inwestorów private equity (rodzaj inwestycji kapitałowych polegający na finansowaniu firm prywatnych, które nie są jeszcze notowane na giełdzie) z Londynu, a polskie korporacje mają międzynarodowe ambicje. Chcemy być pośrednikiem globalnych powiązań w imieniu naszych klientów i inwestorów - powiedziała Roksana Ciurysek-Gedir, członek zarządu Banku Pekao nadzorująca pion bankowości prywatnej i działalność polskiego biura.

- Rozważamy stworzenie podobnego rodzaju przedstawicielstw w największych ośrodkach finansowych w Stanach Zjednoczonych i w Europie - dodał Paweł Kozyra z biura prasowego Banku Pekao.

Inauguracja zagranicznego biura Pekao zbiega się z oficjalnym wejściem polskiego rynku akcji do grona rynków rozwiniętych według klasyfikacji FTSE Russell oraz z włączeniem ośmiu polskich spółek di indeksu Europe Stoxx 600. Bank Pekao wszedł do obu tych indeksów.

Bank Pekao został założony w marcu 1929 roku. Obsługuje ponad pięć milionów klientów. Od 1998 roku jest obecny na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20. Bank jest częścią grupy PZU.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane