• rozwiń
  • WIG20 2208.54 -0.16%
  • WIG30 2497.43 -0.11%
  • WIG 57950.18 -0.06%
  • sWIG80 11410.26 -0.38%
  • mWIG40 3665.88 +0.46%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Jest porozumienie gigantów. Rekordowe przejęcie na rynku mediów

Foto: PAP/EPA/ JUSTIN LANE Foto: AT&T porozumiało się z Time Warner

Jest porozumienie w sprawie przejęcia przez koncern telekomunikacyjny AT&T giganta medialnego Time Warner. Wartość transakcji wyniesie 85 mld dolarów, co oznacza, że będzie to jedna z największych tego typu akwizycji w historii. Oczywiście, jeżeli zgodę na to wyrazi amerykański urząd antymonopolowy.

Porozumienie zostało ogłoszone w sobotni wieczór.

Wartość transakcji

AT&T za drugi co do wielkości koncern mediowy świata Time Warner zapłaci 85 mld dolarów.

Połowa z tej sumy trafi do udziałowców Time Warner w gotówce, a połowa w akcjach AT&T. Ustalono, że cena za akcję wyniesie 107,50 dolarów. To jednak nie wszystko. Cała transakcja zamknie się w kwocie 109 mld dolarów, po wliczeniu zadłużenia Time Warner.

Na konferencji prasowej, prezes Time Warner Jeff Bewkes i prezes AT&T Randall Stephenson powiedzieli, że rozmowy trwały od sierpnia. - Mamy bardzo zbieżny pogląd na świat (...) Bardzo szybko zaczęliśmy negocjować warunki - przyznał Stephenson.

Trump ostrzega

Transakcja ma zostać sfinalizowana w 2017 roku. Na razie nie jest jednak znany dokładny termin, bo nad przejęciem pochyli się teraz urząd antymonopolowy w Stanach Zjednoczonych. I jak wskazuje CNN Money, wydanie decyzji może potrwać dłużej niż rok.

Do przejęcia wcześniej w sobotę odniósł się również kandydat republikanów w wyścigu do Białego Domu Donald Trump, który powiedział, że jeśli zostanie wybrany na prezydenta zablokuje fuzję. Podobnie jak transakcję Comcast-NBC.

AT&T, którego początki sięgają 1876 roku, jest jednym z największych koncernów świadczącym usługi telefoniczne oraz internetowe w Stanach Zjednoczonych. Firma niedawno poszerzyła swoją działalność przez przejęcie telewizji satelitarnej DirecTV.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane