• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Reklamy mogły wprowadzać w błąd. Popularny bank zwróci opłaty za kartę

Dwie opłaty za kartę kredytową Odtwórz: Dwie opłaty za kartę kredytową
Dwie opłaty za kartę kredytową "Źródło: TVN24 BiS"

Alior Bank oferuje zwrot miesięcznych opłat za kartę debetową wydaną do konta T-Mobile i konta Freemium. Wszystko z powodu reklam, które mogły wprowadzać w błąd klientów, o czym przesądził Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

W niektórych reklamach debetowej karty płatniczej wydawanej do konta T-Mobile Alior Bank informował, że warunkiem zwalniającym z miesięcznej opłaty jest dokonanie płatności za określoną kwotę. UOKiK ocenił, że ta informacja nie była wystarczająco precyzyjna. W związku z tym użytkownicy kart mogli poczuć się wprowadzeni w błąd, co do faktycznych warunków zwolnienia z opłaty miesięcznej za debetową kartę płatniczą.

Zwrot pieniędzy

Jak czytamy na stronie T-Mobile Usługi Bankowe, Alior Bank oferuje zwrot miesięcznych opłat za kartę debetową wydaną do konta T-Mobile i konta Freemium. Chodzi o opłaty obrane od dnia 1 lipca 2015 roku do dnia "zmiany przez bank modelu naliczania opłat za debetową kartę płatniczą". T-Mobile Usługi Bankowe na swojej stronie opisuje, którym konsumentom przysługuje oddanie pobranych pieniędzy. W celu otrzymania zwrotu należy skontaktować się z bankiem telefonicznie, pisemnie lub za pomocą poczty elektronicznej do końca 2017 roku.

Jak wskazano w komunikacie, zwrot opłaty nastąpi na rachunek, z którego została ona pobrana. W przypadku zamknięcia tego rachunku pieniądze trafią na rachunek podany przez klienta.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane