• rozwiń
  • WIG20 2321.41 +0.64%
  • WIG30 2656.21 +0.41%
  • WIG 60192.60 +0.36%
  • sWIG80 11866.81 -0.10%
  • mWIG40 4016.05 -0.51%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Długa przerwa w dostępie do popularnego banku

Długa przerwa w dostępie do popularnego banku
Foto: Shutterstock Foto: Niedostępne będą systemy bankowości internetowej i mobilnej Alior Banku

Klientów Alior Banku czekają trudne chwile. Od 24 piątku marca do poniedziałkowego poranku 27 marca nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej, infolinii oraz placówek. Będzie to jedna z najdłuższych takich przerw w bankowości.

Przerwa spowodowana jest połączenia Alior Banku i działalności przejętej z Banku BPH. W przypadku klientów Aliora potrwa od piątku 24 marca od godz. 23.00, a przypadku klientów przejętych z Banku BPH, przerwa w dostępie do usług bankowych już się rozpoczęła o godzinie 14.30. W tym czasie karty płatnicze będą działały normalnie. Pełen dostęp do serwisów ma być przywrócony 27 marca do godz. 6.00.

Jakie ograniczenia usług

W tym czasie niedostępne będą systemy bankowości internetowej i mobilnej Alior Banku. Klienci nie będą mogli realizować przelewów, płatności internetowych ("Płacę z Alior Bankiem"), płatności Blikien, ani korzystać z innych usług bankowości elektronicznej. Niedostępne będą również usługi Kantoru Walutowego, Biura Maklerskiego, T-Mobile Usługi Bankowe oraz HAIZ. Bank nie będzie obsługiwał wniosków internetowych dotyczących sprzedaży produktów, płatności i sprzedaży ratalnej w internecie i sklepach tradycyjnych.

- W czasie prac systemy bankowości internetowej będą niedostępne. Zatem nie będzie możliwości dokonywania przelewów, ani sprawdzania stanu konta. Prosimy klientów, aby uwzględnili przerwę w dostępie do usług w swoich planach dotyczących operacji bankowych i zachęcamy do ich wykonania z odpowiednim wyprzedzeniem - wyjaśniła w korespondencji z tvn24bis Joanna Nagierska, menedżer ds. PR Alior Banku.

Z użytkowania będą wyłączone także oddziały i placówki partnerskie, które we wspomnianym okresie będą nieczynne. Powrócą one do dyspozycji klientów w regularnych godzinach pracy w poniedziałek 27 marca.

Dostęp do pieniędzy

Ponadto od piątku od godz. 17.00 infolinia dostępna jest tylko w trybie informacyjnym (bez możliwości realizacji transakcji, które będą dostępne od poniedziałku od godz. 8:00). Bez zmian będą przyjmowane za to dyspozycje dotyczące zastrzegania kart.

- Bank zadbał o to, aby klienci mieli dostęp do swoich pieniędzy. Przez cały okres niedostępności systemów bankowych klienci będą mogli realizować transakcje kartami płatniczymi, w tym kartami walutowymi Kantoru Walutowego, to znaczy płacić nimi w sklepach i punktach usługowych, a także wypłacać środki z bankomatów - podkreśla Nagierska.

Dzięki wprowadzonym zmianom Alior Bank uprości i całkowicie ujednolici standardy obsługi wszystkich klientów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane