• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

"Państwo jak mafia, a podatek jak haracz". Akcja PalPITacja

PalPITacja 2016. Państwo jest jak mafia, podatek jak haracz Odtwórz: PalPITacja 2016. Państwo jest jak mafia, podatek jak haracz
Foto: tvn24bis.pl Foto: Michał Marusik, lider Kongresu Nowej Prawicy o akcji PalPITacja | Video: PalPITacja 2016. Państwo jest jak mafia, podatek jak haracz

- Protestujemy przeciwko uciskowi podatkowemu, tzn. przeciwko takiemu ustrojowi polityczno-gospodarczemu, który zawłaszcza owoce naszej pracy - tłumaczył w rozmowie z TVN24 BiS Michał Marusik, europoseł i lider Kongresu Nowej Prawicy, a także organizator ogólnopolskiej akcji antypodatkowej PalPITacja. - W zasadzie państwo polskie jest takim państwem, które spełnia formułę mafii - dodał lider KNP.

- Od 30 lat protestujemy przeciwko takiemu państwu, które samo sobie przyznało prawo do dysponowania tym, co produkujemy - mówił Marusik w TVN24 BiS. Protestujący zebrali się przed siedzibę Urzędu Skarbowego Warszawa-Śródmieście.

Państwo jak mafia

- Mafia w rozumieniu klasycznym od kilkuset lat pobierała haracz. Tzn. jak ktoś ma i zarabia, to musi oddać mafii część, żeby miał spokój. I teraz robi to polskie państwo - porównywał lider Kongresu Nowej Prawicy. - Ten haracz płacony na państwo nazywany niesłusznie jest podatkiem. Chcemy, żeby państwo haraczu się skończyło - mówił.

Coroczny happening PalPITacja organizowany jest przez Kongres Nowej Prawicy, wspierany przez organizacje takie, jak: KoLiber, Stowarzyszenie Pokolenie Wolności, Stowarzyszenie Libertariańskie, Stowarzyszenie Republikanie oraz Stowarzyszenie Wolnego Handlu i inne. Wydarzenie popierają ją także politycy z klubu Kukiz'15. PalPITacja odbywa się pod urzędami skarbowymi w głównych miastach Polski.

Bezsensowne i uciążliwe

Akcja ma zwracać uwagę na bezsensowność i uciążliwość podatków dochodowych i organizowana jest zazwyczaj pod koniec kwietnia, zatem w ostatnich dniach przed upływem składania deklaracji podatkowych.

Jak czytamy na oficjalnej stronie internetowej KNP, w ostatnich latach podczas akcji PaliPITacja deklaracje podatkowe już "paliliśmy, wysyłaliśmy w kosmos, darliśmy i przepuszczaliśmy przez niszczarkę, przecinaliśmy piłą mechaniczną".

Michał Marusik zastąpił w styczniu 2015 roku Janusza Korwina-Mikkego na stanowisku prezesa Kongresu Nowej Prawicy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane