• rozwiń

500 plus dla kobiet w ciąży? Rząd nie mówi "nie"

500 plus dla kobiet w ciąży? Rząd nie mówi "nie"

Do premier Beaty Szydło trafiła petycja, by świadczenie z programu 500 plus otrzymywały także kobiety w ciąży, zwłaszcza gdy mają urodzić chore dzieci - podaje "Rzeczpospolita". Ten pomysł może spotkać się z przychylnością władz, propozycja ma poparcie części polityków.

W ramach rządowego programu Rodzina 500 plus do rodzin trafiło już prawie 5 mld złotych. - Biorąc pod uwagę koszty programu, uwzględnienie naszej propozycji nie byłoby dużym obciążeniem dla budżetu - mówi Ewa Kowalewska z Klubu Przyjaciół Ludzkiego Życia w Gdańsku, cytowana przez "Rz".

Zapewnić bezpieczeństwo

Kowalewska jest jedną z autorek petycji, która właśnie trafiła do premier Beaty Szydło. Podpisało się pod nią 21 tys. osób. Autorzy petycji chcieliby, aby pieniądze z programu były wypłacane od momentu stwierdzenia ciąży przez lekarza.

Argumentują, że kobiecie w ciąży "należy zapewnić poczucie bezpieczeństwa, stabilizacji, prawidłowe żywienie oraz opiekę medyczną". Zaznaczają, że chodzi głównie o przypadki, gdy u dziecka stwierdzono wady rozwojowe.

Z szacunków "Rz" wynika, że wypłacanie świadczenia przez dziewięć miesięcy ciąży kosztowałoby budżet ok. 800-900 mln złotych.

Propozycja ma poparcie części polityków PiS. Resort rodziny ma ją rozważyć za kilka miesięcy.

Pierwsze podsumowanie programu Rodzina 500 plus. "Polskim rodzinom zaczyna się lepiej żyć"

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (8)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
andy59
A skończy się tym, że nieistniejące pieniądze będą rozdawać także starym, szczerbatym dziadom, mieszkającym z kotami..
  • 4
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane