Studia za granicą? Sprawdź, ile musisz mieć w portfelu

Ile kosztują studia za granicą? Odtwórz: Ile kosztują studia za granicą?
Foto: Shutterstock Foto: Studiowanie za granicą może poważnie uderzyć po kieszeniach | Video: Ile kosztują studia za granicą?

Okres egzaminów maturalnych ma się już ku końcowi. Polscy abiturienci rozważają coraz częściej podjęcie studiów za granicą. Ile to kosztuje? Materiał "Otwarcia dnia".

Z raportu jednej z firm wynika, że koszt studiowania w Niemczech wynosi 3110-3980 zł (a większość stanowią koszty utrzymania), w Hiszpanii, gdzie studia są płatne, urasta do blisko 5 tys. złotych. Nie aż tak drogo jest we Francji, gdzie miesięczny koszt opiewa na ok. 2,5 tys. zł.

Sporo trzeba zapłacić w Wielkiej Brytanii - nawet 13 tys. zł. To i tak nic w porównaniu do USA, gdzie stawki za czesne są horrendalne i windują miesięczne koszty nawet do 33 tys. zł.

Dużo zależy od ośrodka akademickiego, który wybierzemy. Najbardziej popularne i prestiżowe - takie jak, np. Paryż czy Monachium będą z pewnością znacznie droższe.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.