Spór o uchodźców. "Polska nie będzie na straconej pozycji"

Spór o uchodźców. "Polska nie będzie na straconej pozycji" Odtwórz: Spór o uchodźców. "Polska nie będzie na straconej pozycji"
Foto: Shutterstock | Video: TVN24 BiS Foto: Komisja wszczęła procedury w związku z odmową decyzji o relokacji uchodźców | Video: Spór o uchodźców. "Polska nie będzie na straconej pozycji"

Komisja Europejska zdecydowała o wszczęciu procedury przeciwko Polsce, Czechom i Węgrom w związku z odmową realizacji przez te kraje decyzji o relokacji uchodźców. - To, co nam grozi, to spór prawny, w którym Polska nie będzie na straconej pozycji, dlatego że nie są jasne przesłanki, na których Komisja Europejska może narzucić kwoty - zauważa Paweł Kowal z Polskiej Akademii Nauk, były wiceszef resortu spraw zagranicznych. Tymczasem zdaniem Marcina Zaborowskiego z Visegrad Inside Polska może ponieść "koszty natury politycznej". Marcin Żyła z "Tygodnika Powszechnego" zauważa, że od 2015 roku określenia "uchodźca" i "terrorysta" są wykorzystywane przez polityków w "bardzo manipulatorski sposób".

Program "Otwarcie dnia" od poniedziałku do piątku w godz. 10-12 w TVN24 BiS.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.