Poligon doświadczalny w Syrii. Zobacz, czym dysponuje rosyjska armia

Poligon doświadczalny w Syrii Odtwórz: Poligon doświadczalny w Syrii
Foto: TVN24 BiS | Video: TVN24 BiS Foto: Rosyjski samolot w bazie w Syrii | Video: Poligon doświadczalny w Syrii

Co najmniej 400 tysięcy mieszkańców zginęło w wyniku trwającej od sześciu lat wojny domowej w Syrii. Jak wskazuje w programie "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS Łukasz Kijek, prowadzone na tych terenach działania zbrojne, to jednocześnie poligon doświadczalny dla rosyjskiego lotnictwa. We flocie znajdują się między innymi myśliwce Su-35.

Rosjanie wykorzystują nie tylko Su-35, ale także inne samoloty. W skład rosyjskiej grupy lotniczej wchodzi obecnie 70 samolotów i śmigłowców. Praktycznie wszystkie są nowymi modelami lub niedawno zmodernizowanymi.

Umowa w sprawie bazy

W styczniu Rosja i Syria podpisały umowę o wykorzystaniu bezterminowo i bezpłatnie bazy lotniczej Hmejmim w prowincji Latakia.

Zgodnie z umową strona rosyjska może sprowadzać i wysyłać do Syrii lub z Syrii wszystkie rodzaje broni, amunicję, urządzenia i materiały. Syria zwolniła także Rosję z podatków.

Umowa może zostać rozwiązana wówczas, kiedy zdecyduje o tym jedna ze stron. W tym przypadku należy w formie pisemnej poinformować partnera. Umowa przestanie obowiązywać po roku od daty otrzymania zawiadomienia. Prezydent Rosji Władimir Putin mówił wcześniej, że wycofanie wojsk rosyjskich z Syrii może zająć dwa dni.

Program "Otwarcie dnia" od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 BiS o godz. 10.00.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.