Negocjacje w Mińsku. "Putin sam wybiera sobie rozmówców", "Europa jest bezradna"

Rozmowy ostatniej szansy w Mińsku Odtwórz: Rozmowy ostatniej szansy w Mińsku
Foto: TVN24 Biznes i Świat | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Gościem programu "Otwarcie Dnia" byli Konrad Szymański i Bogusław Sonik | Video: Rozmowy ostatniej szansy w Mińsku

- Jeżeli spojrzymy na rozwój negocjacji to widzimy, że Putinowi udaje się selekcjonować swoich rozmówców zgodnie z jego własnymi oczekiwaniami. Skutecznie wykluczył USA i Unię Europejską, skutecznie omijał wcześniej Ukrainę, a w pewnym etapie dołączył do rozmów separatystów. To jest prowokacyjne zachowanie - powiedział w programie "Otwarcie Dnia" Konrad Szymański z PiS. - Jak dodał, Europa dzisiaj reprezentowana jest przez dwa państwa, które mają dużo większy niż Polska poziom obojętności na problemy bezpieczeństwa Europy Środkowej. Zdaniem Bogusława Sonika z PO, Europa jest w pewnym stopniu bezradna i jeśli chodzi o konflikt na Ukrainie to chciałaby mieć już spokój. W środę w stolicy Białorusi, Mińsku, odbędzie się szczyt w sprawie rozwiązania konfliktu na Ukrainie z udziałem: Poroszenki, kanclerz Niemiec Angeli Merkel oraz prezydentów Francji i Rosji – Francois Hollande’a i Władimira Putina.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.